• 9144 wyświetleń

Wieści z Warmii

Piłkarze WARMII Grajewo przegrali w środę już trzeci mecz w rundzie wiosennej. Tym razem grajewianie ulegli DĘBOWI Dąbrowa Białostocka 0:2 w spotkaniu określanym jako "mecz o 6 punktów”. Stawka spotkania dwóch zespołów, które w ubiegłym sezonie zajęły czołowe lokaty w tabeli III ligi a w bieżących rozgrywkach zdecydowanie dołują przerosła większość zawodników zarówno gospodarzy jak i gości. W pierwszej połowie nieliczni widzowie oglądali stojący na niskim poziomie mecz. Akcji bramkowych było w nim jak na lekarstwo – przez długie minuty na boisku nie działo się nic godnego uwagi. Niestety, ale gra potwierdzała tylko, że niskie lokaty obu zespołów w tabeli nie są dziełem przypadku.

W drugiej części meczu poziom pozostał ten sam, ale gospodarze okazali się skuteczniejsi. Najpierw w 73 minucie rutynowany Ernest Konon „na raty”, dobijając swój własny strzał pokonał Gieniusza a w doliczonym czasie gry Mariusz Łapiński precyzyjnym strzałem ustalił wynik meczu na 2:0 dla DĘBU.

O grze WARMII w tym meczu chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. To nie był zespół, który całkiem udanie spisywał się w kilku meczach sparingowych. Po porażce w Dąbrowie Białostockiej sytuacja grajewian w tabeli III ligi staje się bardzo trudna. Do bezpiecznego 12-go miejsca w tabeli nasza drużyna ma już 4 punkty straty. Pozostaje wierzyć, że trener Speichler znajdzie sposób na wykrzesanie z naszych piłkarzy maksimum możliwości, bo tylko w ten sposób uda się uratować miejsce w III lidze dla WARMII. Jest jeszcze dziewięć meczów do rozegrania i wiele punktów do zdobycia.

Kolejny mecz nasi piłkarze rozegrają w najbliższą sobotę 11 maja o godzinie 16:00 w Grajewie a przeciwnikiem WARMII będzie liderująca w naszej grupie III ligi OLIMPIA Zambrów.