piątek, 19 kwietnia 2024

Wieści z Warmii

Piłkarze WARMII Grajewo sprawili bodaj największą niespodziankę weekendu w kolejnej serii rozgrywek III ligi podlasko – warmińsko – mazurskiej pokonując w sobotę HURAGAN Morąg 1:0. Od początku spotkania piłkarzom towarzyszył niezwykle silny wiatr, który miał znaczny wpływ na boiskowe wydarzenia. Goście, którzy przed tygodniem pokonali 2:1 SOKOŁA Ostróda (głównego pretendenta do drugoligowego awansu z naszej grupy III ligi) przystąpili do sobotniego meczu w roli zdecydowanego faworyta. Nasi piłkarze nie zamierzali jednak poddawać się bez walki. WARMIA już tydzień temu w meczu przeciwko rezerwom JAGIELLONII udowodniła, że nawet faworyci muszą się liczyć z naszym zespołem. Mecz z HURAGANEM, choć toczony w anormalnych warunkach, przy silnym wietrze potwierdził, że grając z wielką wolą walki i ogromną ambicją można wygrywać z każdym zespołem naszej ligi.

W pierwszej połowie meczu optyczną przewagę posiadali goście. Grajewianie grali z wiatrem, ale wydaje się, że naszemu zespołowi bardziej to przeszkadzało niż pomagało. Piłka wykonywała zadziwiające akrobacje – wiatr albo ją niósł, albo zatrzymywał. Trudno było piłkarzom obliczać lot piłki i siłę podań. Kilka groźniejszych sytuacji stworzonych przez HURAGAN kończyło się na bardzo dobrze dysponowanym Krzysztofie Gieniuszu. Zapewne większość z przybyłych na stadion najwierniejszych Kibiców, którzy zdecydowali się obejrzeć mecz na żywo pomimo fatalnych warunków atmosferycznych spodziewało się trudnej przeprawy WARMII w drugiej połowie meczu – zwłaszcza, że przeciwnik miał grać z wiatrem. Tymczasem okazało się, że HURAGAN też miał problemy z przystosowaniem się do gry w tych warunkach. Początek drugiej części meczu to przewaga WARMII i kilka groźnych sytuacji pod bramką rywali. Około 60 minuty goście jednak przejęli inicjatywę i było bardzo niebezpiecznie pod naszą bramką – po dośrodkowaniu wzdłuż linii bramkowej przytomnie wybił piłkę Kamil Randzio a chwilę później uderzenie Brzuziewskiego poniósł wiatr i piłka trafiła w poprzeczkę naszej bramki. Napór HURAGANU trwał, ale gola zdobyła WARMIA – po indywidualnej akcji Strzelińskiego grajewianie wywalczyli rzut rożny. Dośrodkowanie Marcina trafiło do Łukasza Domurata, który podobnie jak przed tygodniem w meczu z JAGIELLONIĄ trafił do bramki rywala. Po golu zdobytym uderzeniem głową tym razem nasz obrońca popisał się pięknym strzałem nogą zdobywając – jak się okazało – zwycięską bramkę. Ostatni kwadrans meczu przeważał HURAGAN i trzeba przyznać, że bywało gorąco pod naszą bramką. Na szczęście dzięki ofiarnej i ambitnej postawie naszego zespołu wynik nie uległ zmianie i niespodzianka stała się faktem. WARMIA zdobyła niezwykle ważne trzy punkty.

W sobotę 22 marca o godzinie 14:00 na stadionie w Ełku nasz zespół zagra z liderem rozgrywek PŁOMIENIEM Ełk.

Zapis relacji z meczu:

1' Rozpoczyna HURAGAN

1' Akcja gości zakończona lekkim strzałem Kierstana

3' Wiatr po raz pierwszy daje znać o sobie - podanie do Dzierzgowskiego, lecz piłka ucieka naszemu zawodnikowi poniesiona porywem wiatru

6' Piłka wyprawia na boisku niesamowite harce - wybijana mocno do przodu natychmiast wraca niesiona wiatrem

8' Po dośrodkowaniu Kozikowskiego pierwszy rzut rożny dla WARMII

9' Dośrodkowanie Strzelińskiego i znowu wiatr w roli głównej - piłka poza boiskiem. Anormalne warunki do gry

11' Na bramkę Gieniusza strzela Galik, ale nasz bramkarz pewnie broni

12' Bogdziewicz był w dogodnej sytuacji, ale uprzedził go Gieniusz

15' Oba zespoły mają kłopoty z podaniami - piłka płata figle, dostając nagłego przyspieszenia lub stając w miejscu

17' Rzut rożny dla gości

17' Po dośrodkowaniu "główkuje" Galik, ale Gieniusz spokojnie łapie piłkę

20' Drugi rzut rożny dla WARMII - tym razem dośrodkowuje Sypytkowski, ale piłka znowu ponad bramką opuszcza boisko

23' Trzeci rzut rożny dla grajewian - dośrodkowanie Strzelińskiego przejmuje obrońca gości

25' Groźna akcja gości, ale odzyskaliśmy piłkę

27' Ładne uderzenie Kozikowskiego z 16 metrów, ale piłka mija bramkę Dzikowskiego

29' Strzelał Kułakowski, piłka odbiła się od któregoś z naszych obrońców i szybowała pod poprzeczkę bramki, ale Gieniusz wykazał się znakomitym refleksem wybijając ją na rzut rożny

30' Dwa kolejne rzuty rożne dla HURAGANU - oba bez zagrożenia pod naszą bramką

43' Po niemal kwadransie gry w środku pola akcja WARMII zakończona niecelnym strzałem Sypytkowskiego

45' Koniec pierwszej połowy meczu - bezbramkowy remis w Grajewie

46' Rozpoczyna HURAGAN. W zespole WARMII za Pawła Górskiego na boisko wchodzi Piotr Chyliński

47' Bardzo dobra akcja WARMII - po dośrodkowaniu Strzelińskiego z prawej strony pola karnego z piłką minęło się jednak aż trzech naszych zawodników. Trudno przewidzieć co zrobi w powietrzu piłka przy tak mocnym wietrze

48' Atakował bramkę rywali Chyliński, który w polu karnym dograł do Sypytkowskiego a ten strzelił ponad poprzeczką w doskonałej sytuacji - to była najlepsza jak do tej pory okazja do zdobycia gola dla WARMII!

54' Znów groźnie pod bramką HURAGANU - po dośrodkowaniu Strzelińskiego uderzył piłkę głową Kozikowski, ale ominęła ona bramkę

55' Rzut rożny dla gości, ale szybko przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

57' Na bramkę Gieniusza strzelał Nawrocki - bardzo niecelnie

59' Rzut rożny dla HURAGANU - po dośrodkowaniu piłka niesiona wiatrem i jest aut

62' Trzy kolejne rzuty rożne dla gości - bez większego zagrożenia pod naszą bramką

65' Mieliśmy dużo szczęścia - Kierstan w sytuacji sam na sam z bramkarzem podał wzdłuż linii bramkowej i na szczęście wybił piłkę na rzut rożny Kamil Randzio

66' Znów było blisko utraty bramki - niesiona wiatrem piłka po strzale Brzuziewskiego trafia w poprzeczkę bramki Gieniusza

67' Zmiana w HURAGANIE - za Gawrysia wszedł Daniel Chiliński

72' Po kilkuminutowym szturmie na naszą bramkę wyszliśmy z opresji...

74' Bardzo niecelny strzał Nawrockiego

75' Rzut rożny dla WARMII po solowej akcji Strzelińskiego

76' GOOOOOOOOL!!!! Po dośrodkowaniu Strzelińskiego Łukasz Domurat kapitalnym strzałem pokonał bramkarza gości i prowadzimy 1:0!

78' Bardzo niecelny strzał Bogdziewicza

78' Zmiana w HURAGANIE - za Żórańskiego wszedł Adrian Podgórski

80' Zmiana w WARMII - za Sypytkowskiego wchodzi Matysiewicz

82' Dobry strzał Galika broni Gieniusz - grający z wiatrem goście w natarciu na naszą bramkę

84' Rzut rożny dla gości - przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

86' Groźna akcja Chilińskiego z lewej strony naszego pola karnego, ale na szczęście uciekła mu piłka

88' Żółta kartka dla Piotra Chylińskiego z WARMII

89' Zmiana w WARMII - za Kozikowskiego wszedł Tuzinowski

90' Rzut rożny dla HURAGANU - po dośrodkowaniu wybija piłkę Strzeliński

90' Sędzia Ignaczuk dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 2' Groźnie! Tuż nad poprzeczką naszej bramki strzela Podgórski

90' + 2' Zmiana - za Strzelińskiego wszedł Mikucki

90' + 4' Koniec meczu! Wygrywamy 1:0!

15.03.2014 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - HURAGAN Morąg 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Domurat 76'

WARMIA: 1.Gieniusz - 5.Randzio, 3.Domurat, 2.Arciszewski (Kpt), 15.Koszczuk - 11.P.Górski (46' 8.Chyliński), 10.Kozikowski (89' 18.D.Tuzinowski), 9.Strzeliński (90' 4.Mikucki), 6.Osypiuk , 16.Sypytkowski (80' 13.Matysiewicz) - 7.Dzierzgowski

REZERWA:12.Boufał - 4.Mikucki, 20.Cybulski, 18.D.Tuzinowski, 13.Matysiewicz, 8.Chyliński, 19.Olszyński

HURAGAN: 1.Dzikowski - 15.Nawrocki, 13.Lipka, 21.Kułakowski,3.A.Naczas (Kpt) - 6.Bogdziewicz, 8.Kierstan, 20.Galik, 18.Brzuziewski - 22.Gawryś (67' 9.Chiliński), 10.Żórański (78' 14.Podgórski)

REZERWA: 12.Marszałek - 2.Krajewski, 17.Kadulak, 9.Chiliński, 14.Podgórski

Sędzia: Adam Ignaczuk (Łapy)

Żółte kartki: Chyliński (WARMIA)