• 15 komentarzy
  • 8525 wyświetleń

Wieści z Warmii

W środę 20 stycznia piłkarze WARMII Grajewo odbyli pierwszy trening w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek III ligi, której start zaplanowany jest na 12 marca. W okresie przygotowawczym nasz zespół będzie trenował na grajewskich obiektach. Zaplanowano sześć gier kontrolnych, z których pierwsza odbyła się w sobotę 30 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży. WARMIA zmierzyła się z OSTROVIĄ Ostrów Mazowiecka. Kolejne sparingi nasz zespół rozegra w następujących terminach:

06.02. HETMAN Tykocin godz. 10:00 w Łomży

13.02. ROMINTA Gołdap godz. 12:00 w Łomży

20.02. RUCH Wysokie Mazowieckie godz. 10:00 w Łomży

27.02. ZNICZ Biała Piska godz. 10:00 w Łomży

05.03. ŚNIARDWY Orzysz godz. 10:00 w Łomży

RUCHY KADROWE

W rundzie wiosennej sztab szkoleniowy naszego zespołu nadal stanowić będą Marcin Strzeliński i Cezary Łaski. Do zespołu po kontuzji i długiej rehabilitacji wrócił Kamil Randzio. Niestety niemal natychmiast doznał on na szczęście niegroźnego urazu, który jednak wykluczył go z treningów w ostatnich dniach. W rundzie wiosennej nie zobaczymy już w barwach WARMII Damiana Zubowskiego, który wciąż narzeka na uraz pachwiny i zdecydował się na półroczny wyjazd zagraniczny. Ze względu na przygotowania do matury przerwał treningi Damian Makowski. Od pierwszego dnia przygotowań z naszym zespołem trenuje dwóch nowych zawodników. Pochodzący z Mrągowa 23-letni napastnik/ofensywny pomocnik Kamil Prusinowski ma za sobą występy m.in. w zespole juniorów białostockiej JAGIELLONII i w ŁKS 1926 Łomża, w barwach którego zagrał 13 spotkań w III lidze w rundzie wiosennej sezonu 2014/2015. Jesienią występował w IV-ligowym KS Michałowo. Drugim zawodnikiem jest 30-letni Janusz Stankiewicz – lewonożny obrońca lub pomocnik, który związany był z PŁOMIENIEM Ełk a jesień bieżącego sezonu spędził w ROMINCIE Gołdap. W barwach tych zespołów Stankiewicz rozegrał 75 spotkań w III lidze. Niewykluczone, że w najbliższych dniach pojawią się na testach inni zawodnicy, ale nie ma co się spodziewać kadrowej rewolucji w naszym zespole. Oprócz wymienionej dwójki z zespołem trenują też dwaj wychowankowie – 22-letni Paweł Maciorowski, który po długiej przerwie wznowił treningi oraz 26-letni Rafał Kozikowski, który wraca do zajęć po kilku miesiącach otrzymując kolejną szansę na grę w WARMII. Ze względu na dolegliwości zdrowotne w pierwszych dniach treningów nie brali udziału Adam Lekenta i Paweł Sypytkowski. Tej dwójki zawodników oraz Kamila Randzio zabrakło w kadrze zespołu na pierwszy tegoroczny mecz przeciwko IV-ligowej OSTROVII Ostrów Mazowiecka.

Występujący w uznawanej za niezwykle silną IV lidze mazowieckiej rywale po rundzie jesiennej zajmują VII miejsce w tabeli. Od początku spotkanie toczyło się w szybkim tempie a oba zespoły prezentowały się bardzo dobrze jak na ten etap przygotowań. W 12 minucie po rzucie rożnym dla WARMII strzelał głową na bramkę rywali Marcin Arciszewski, piłkę po jego strzale ofiarnie przejął przy linii końcowej Paweł Matysiewicz, który dośrodkował w pole karne, skąd Tomasz Dzierzgowski głową zdobył prowadzenie dla WARMII. Pomimo kilku dobrych okazji z obu stron wynik nie uległ zmianie do końca pierwszej połowy. Drugą część meczu WARMIA rozpoczęła w imponującym stylu – tuż po przerwie po szybkim ataku i błędzie Łyzińskiego Piotr Chyliński wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem OSTROVII. Zaledwie kilka minut później Dzierzgowski w stylu Leo Messiego przebiegł przez pół boiska mijając rywali niczym tyczki slalomowe i zdobywając trzeciego gola. Przy stanie 3:0 świetnej okazji nie wykorzystał Kamil Prusinowski a w 67 minucie po ładnej akcji naszego zespołu gola zdobył Mateusz Cybulski, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej zawodnika WARMII. Pomimo kilku zmian i wejściu na boisko juniorów (Sobolewski, Staniszewski, Zarzecki) oraz zawodników wracających po długiej przerwie (Maciorowski i Kozikowski) w drugiej połowie rywale praktycznie nie zagrozili naszej bramce i WARMIA zasłużenie wygrała swój pierwszy tegoroczny sparing. Pewne zwycięstwo, dużo dobrych, szybkich akcji i niezła forma zespołu w początkowej fazie okresu przygotowawczego dają powody do zadowolenia. Humory popsuł nam bolesny uraz Tomasza Dzierzgowskiego, który po ostrym wejściu nie przebierającego w środkach obrońcy OSTROVII musiał opuścić boisko.

Kolejny mecz nasi piłkarze zagrają za tydzień a przeciwnikiem WARMII będzie HETMAN Tykocin – czołowy zespół podlaskiej IV ligi.

30.01.2016 Łomża

WARMIA Grajewo – OSTROVIA Ostrów Mazowiecka 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Dzierzgowski 12’, 2:0 Piotr Chyliński 46’, 3:0 Tomasz Dzierzgowski 50’

WARMIA: Gieniusz (46’ Sobolewski) – Mikucki, Arciszewski (75’ Kozikowski), Matysiewicz, Stankiewicz – Strzeliński (50’ Domurat), Cybulski, Mirva (50’ Zarzecki) – Dzierzgowski (75’ Maciorowski), Prusinowski, Chyliński (60’ Staniszewski)

OSTROVIA: Łyziński – S.Wątróbski, Korzeb, Bednarczyk, Skorupka – K.Wątróbski, Zacheja, Strzeżysz, Wilczewski – Kubat, Dzwonkowski

Po przerwie grali także: Zapatka, Wasil, Nidecki

Sędzia: Łukasz Sikora (Kolno)