• 2 komentarzy
  • 8639 wyświetleń

Wieści z Warmii

Na tydzień przed startem rundy wiosennej rozgrywek IV ligi piłkarze WARMII Grajewo w ostatnim sparingu pokonali ŚNIARDWY Orzysz 5:2. Mecz odbył się w minioną sobotę na boisku przy klubie Hades w Grajewie. Zajmujący po rundzie jesiennej drugie miejsce w warmińsko - mazurskiej Klasie Okręgowej goście od początku meczu prezentowali się bardzo dobrze. ŚNIARDWY zasłużenie objęły prowadzenie w 33 minucie po strzale Kowalczyka z rzutu wolnego. Grajewianie błyskawicznie wyrównali po bramce Sypytkowskiego by w ciągu zaledwie sześciu kolejnych minut zdobyć dwa następne gole. Najpierw Mikucki a chwilę później Kondratowicz pokonali Kleczkowskiego. Goście nie poddawali się. Jeszcze przed przerwą po ładnej akcji Wiśniewski zdobył drugiego gola dla podopiecznych grającego trenera Aleksandra Lipowskiego.

W drugiej połowie nasz zespół przeważał i w ostatnim kwadransie gry zdobył jeszcze dwa gole. Ozdobą meczu była bramka Dawida Kondratowicza, po akcji Mściwujewskiego i świetnym dośrodkowaniu Sypytkowskiego. Dwie minuty po tej bramce Mateusz Cybulski wymanewrował obronę gości i ustalił wynik meczu na 5:2 dla WARMII.

Zwycięstwo i pięć bramek w meczu z wcale nie tak słabą drużyną cieszy, ale do zachwytów daleko. W całym meczu nie stworzyliśmy sobie zbyt wiele sytuacji bramkowych ale akurat tego dnia byliśmy bardzo skuteczni i to jest na plus. Warto pamiętać, że w sobotnim meczu z różnych powodów brakowało aż siedmiu zawodników. W tym tygodniu do treningów wrócili już Kozikowski, Koszczuk i Dzierzgowski. Lada dzień dołączyć do nich powinien Domurat. W przyszłym tygodniu do zajęć powróci Arciszewski. Trudno powiedzieć czy któryś z nich znajdzie się w kadrze meczowej na inaugurację rundy, w której WARMIA w niedzielę o 14:00 zmierzy się w Siemiatyczach z CRESOVIĄ.

W drugiej połowie meczu po raz pierwszy w zespole seniorów wystąpił kolejny wychowanek naszej Akademii 16-letni Dominik Kukliński.

Skrót z meczu:

09.03.2019 Grajewo, boisko przy klubie Hades
WARMIA Grajewo - ŚNIARDWY Orzysz 5:2 (3:2)
Bramki: 0:1 Piotr Kowalczyk (rzut wolny) 33', 1:1 Paweł Sypytkowski 34', 2:1 Marcin Mikucki 37', 3:1 Dawid Kondratowicz 40', 3:2 Karol Wiśniewski 43', 4:2 Dawid Kondratowicz 75', 5:2 Mateusz Cybulski 77'
WARMIA
: Sobolewski - Randzio, Edison, Krupa, Stankiewicz - Mikucki, Cybulski, Zarzecki, Drażba, Sypytkowski - Kondratowicz
GRALI TAKŻE: Święciński - Formejster, Kukliński, Marczykowski, Mściwujewski, Wójcicki, Niebrzydowski, Chmielewski
NIE GRALI: Arciszewski, Koszczuk, Domurat, Chyliński, Górski, Kozikowski, Dzierzgowski
ŚNIARDWY: Kleczkowski - Niecikowski, Maniurski, Lipowski, Uszyński - Zatowski, Prusinowski, Koszycki, Wiśniewski, Kowalczyk - Mąka

28.10.1989 Sao Paulo

Ituano FC (BRAZYLIA), SE Palmeiras São Paulo (BRAZYLIA), Nacional AC São Paulo (BRAZYLIA), Aquidauanense FC (BRAZYLIA), União Agrícola Barbarense FC Santa Bárbara d’Oeste (BRAZYLIA), Aquidauanense FC (BRAZYLIA), Ponta Porã SE (BRAZYLIA), Palmas FR (BRAZYLIA), WISŁA Płock, SpVgg Ederheim 1949 (NIEMCY), GÓRNIK Konin, ENERGETYK ROW Rybnik, Peterborough Northern Star FC (ANGLIA), MŁAWIANKA Mława