Wieści z Warmii

aktualizacja: 2020-06-12 13:38:28     nr wiadomości: 42621     przeczytano: 5692     Ilość komentarzy komentarze: 6

Po długiej, ponad dwumiesięcznej przerwie, spowodowanej epidemią koronawirusa COVID-19 we wtorek 26 maja do zajęć grupowych wrócili piłkarze WARMII Grajewo.

 

Wcześniej, 7 maja Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgodnie z decyzją prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej, rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez wojewódzkie związki piłki nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane. Tym samym nasz zespół stracił szansę na poprawienie lokaty osiągniętej po rundzie jesiennej i zakończył sezon 2019/2020 na czwartym miejscu w tabeli. Z naszej grupy IV ligi awans uzyskały rezerwy JAGIELLONII Białystok.

 

Po podjęciu decyzji o zawieszeniu treningów grupowych trener Andrzej Olszewski opracował indywidualny plan treningowy dla każdego z piłkarzy. Zawodnicy zobowiązani byli do elektronicznego raportowania wykonywanych zadań treningowych dla szkoleniowca a także stałego kontrolowania swojej wagi. Wykonywali to naprawdę solidnie i w tym trudnym czasie zasłużyli na słowa pochwały i uznania. Zwłaszcza, że ze względu na zapisy w umowie na dotację z Urzędu Miasta, Zarząd zmuszony był wstrzymać dokonywanie jakichkolwiek opłat i świadczeń, w tym tych na rzecz zawodników.

 

Wszystkim bardzo brakowało zajęć z piłką, więc na pierwszym treningu po przerwie trener Olszewski miał do dyspozycji liczną grupę zawodników. Decyzją trenera i Zarządu zespół do 20 czerwca będzie spotykał się dwa razy w tygodniu. Następnie zawodnicy będą mieli  przerwę – tym razem już zaplanowaną, by do przygotowań przed kolejnym sezonem wrócić 6 lipca. Start rozgrywek IV ligi w grupie podlaskiej zaplanowany jest na 8 sierpnia. 

W okresie przygotowań zespół rozegra następujące mecze kontrolne:

11.07 ZNICZ Biała Piska

15.07 MAZUR Ełk

18.07 NAREW Ostrołęka

22.07 ORZEŁ Kolno

25.07 JAGIELLONIA II Białystok

29.07 KS CK Troszyn

01.08 ISKRA Krasne

Miejsca i godziny sparingów będą ustalone w późniejszym terminie.

 

Wszystko to oczywiście plany. Sytuacja, która zdarzyła się w marcu, oraz ostatnie przypadki zakażenia koronawirusem COVID -19 w naszym mieście mogą te plany pokrzyżować.  Mimo wszystko jesteśmy dobrej myśli.

W kadrze zespołu na dziś nie zaszły żadne zmiany. Dwaj zawodnicy, którzy przybyli do naszego Klubu zimą – Arkadiusz Bogdaniuk i Aleksander Popławski zostają w WARMII na kolejny sezon i to jest na pewno dobra informacja. Obaj znakomicie wkomponowali się do zespołu i dobrze czują się w Grajewie. Bardzo cieszy, że po kontuzji do treningów z zespołem wrócił niezmiernie utalentowany 17-letni Jakub Drozdowski, na którego bardzo liczymy w perspektywie najbliższego i kolejnych sezonów. Jest to kolejny wychowanek Akademii Piłkarskiej naszego Klubu, podopieczny trenera Kamila Randzio.

 Janusz Szumowski

Fajnie że zespół będzie się spotykał 2 razy w tygodniu, pełna profeska. Jesteśmy dumni z naszej drużyny że będzie nasze miasto prezentowało w rozgrywkach IV.Słowa uznania dla wszystkich pracowników klubu, którzy przeprowadzili klub w czasie epidemii .Brawo Panowie. Czekamy na pierwszy mecz .
Napisał: Kibic dodano: 2020-06-12 14:53:53

Kibic, ten klub nie ma nikogo na etacie, więc o jakich pracownikach piszesz?
Napisał: Tom dodano: 2020-06-12 20:05:05

To napisze inaczej_- podziękowania dla wolontariuszy lub pracujących społecznie w klubie.A kto tam kosi trawę? Wolontariat z PZPN-u. Trzeba to rozpowszechnić .Dużo klubów mogłoby skorzystać z zarządzania klubem czasie epidemii.Szacunek
Napisał: Kibic dodano: 2020-06-12 23:18:15

Wiesz kibicu drogi aby kosić trawę nie trzeba mieć etatu w danej firmie, może ktoś być na usługach klubu itd
Napisał: Warmia dodano: 2020-06-25 07:52:25

To może ty skarbniku zostañ bezpłatnym pracownikiem a nie chłopaki co kopią piłkę. .... Nie chcą ciebie nawet na trybunach.....
Napisał: Wierny. Warmii dodano: 2020-06-25 20:02:19

Jeszcze trochę i będę sami wychowankowie grali , ewenement .Super robota.Mam nadzieję że będą grali piłką, a nie kopali piłkę.
Napisał: Kibic dodano: 2020-06-25 22:57:43

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.