• 9381 wyświetleń

Wieści z Warmii Grajewo

Po dwóch kolejnych porażkach WARMIA przełamała złą passę pokonując w środę na własnym stadionie 2:0 DĄB Dąbrowa Białostocka - trzeci zespół ubiegłego sezonu rozgrywek III ligi. Obie bramki w tym meczu zdobył grający trener naszego zespołu Marcin Strzeliński. Grajewianie zagrali dobre spotkanie, starając się zrehabilitować za poprzednie niepowodzenia. Zwłaszcza w pierwszej połowie kibice mieli okazję oglądać wiele dobrych, szybkich akcji naszego zespołu. W drugiej połowie to goście nadawali ton grze, ale po kontratakach nasi piłkarze mogli (i powinni!) podwyższyć wynik. Oparty na doświadczonych zawodnikach (Markiewicz, Speichler, Konon) DĄB to mocny zespół i zwycięstwo nie przyszło WARMII łatwo. Nie wiadomo jak potoczyłby się mecz, gdyby w 40 minucie goście wykorzystali rzut karny. Ernest Konon dryblował w naszym polu karnym aż Marcin Arciszewski pociągnął go za koszulkę. Sędzia Konrad Lewończuk jak najbardziej słusznie podyktował rzut karny dla DĘBU. Do piłki podszedł doświadczony i praktycznie nieomylny w wykonywaniu stałych fragmentów gry Robert Speichler, który jednak tym razem na nasze szczęście strzelił obok bramki. W drugiej połowie piłkarze z Dąbrowy Białostockiej zdobyli gola po rzucie wolnym grającego trenera Jacka Markiewicza, ale nie został on uznany przez sędziego, gdyż arbiter liniowy dostrzegł na pozycji spalonej zawodnika DĘBU, który utrudniał zdaniem arbitra interwencję naszemu bramkarzowi. W końcówce meczu atakujący goście mocno się odkryli i nasi piłkarze stworzyli dwie znakomite sytuacje do zdobycia bramek, ale niestety nie wykorzystali ich Strzeliński i Wierzbicki.

Cieszy, że nasi piłkarze otrząsnęli się po dwóch porażkach. Wielu nieprzychylnych WARMII jej zajadłych krytyków zapomniało, że po dwóch kolejkach nie można podsumowywać gry zespołu. Warto pamiętać, że choćby w ubiegłym sezonie po trzech początkowych kolejkach na prowadzeniu w tabeli III ligi (ex-aequo z ŁKS 1926 Łomża) był ORZEŁ Kolno, który zdobył 7 punktów w trzech meczach, by w końcowym rezultacie ... spaść do IV ligi (kolnianie utrzymali się w III lidze przy tzw. “zielonym stoliku” - tylko ze względu na nie otrzymanie licencji na grę klubu JEZIORAK Iława). Do końca rozgrywek jeszcze daleko.

Zwycięstwo nad DĘBEM zostało niestety okupione kontuzją bardzo dobrze grającego w dzisiejszym meczu Pawła Górskiego. Nasz wychowanek w 33 minucie opuścił boisko na noszach, po tym gdy w starciu z przeciwnikiem doznał kontuzji kolana. Paweł jutro przejdzie badania – miejmy nadzieję, że nie będzie to nic poważnego i niedługo wróci do gry. Sytuacja kadrowa WARMII mocno się komplikuje. Przedłuża się rehabilitacja Mariusza Milczarka. Daniel Tuzinowski najprawdopodobniej będzie musiał przejść ponowną operację kolana. Bardzo liczyliśmy na to, że obaj ci zawodnicy będą od początku sezonu do dyspozycji trenera Strzelińskiego. Kontuzjowani Wójcik i Naliwajko wrócą do treningów najwcześniej w przyszłym tygodniu. Tylko do końca września pozostanie w naszym Klubie Krzysztof Krukowski, który wyjeżdża na studia do Gdańska. Na dodatek już wkrótce ruszają rozgrywki ligi juniorów starszych i część zawodników zgłoszonych do III ligi (Jegliński, Olszyński, Golubiewski, Sypytkowski, Grochowski, Koszczuk i Lekenta) będzie musiała być do dyspozycji trenera Wojciecha Kozikowskiego, który również ma kłopoty kadrowe. Od września naukę w Białymstoku podejmuje czterech piłkarzy jego zespołu: Mateusz Wiśniewski, Brajan Romanowski, Szymon Jankowski i Alexander Dodis. Pozyskaniem tych zawodników na okres nauki zainteresowany jest Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku. W tej sytuacji trener Strzeliński może mieć wkrótce kłopoty ze skompletowaniem meczowej “osiemnastki”.

Kolejny mecz WARMIA rozegra już w najbliższą sobotę – znowu w Grajewie! O godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego nasz zespół podejmie OLIMPIĘ 2004 Elbląg.

22.08.2012
Grajewo, Stadion Miejski im. W. Terleckiego, godzina 17.00

WARMIA Grajewo - DĄB Dąbrowa Białostocka 2:0 (2:0)

1:0 Marcin Strzeliński 14', 2:0 Marcin Strzeliński 17'

WARMIA: 1. Gieniusz - 5. Randzio, 3. Domurat, 17. Arciszewski (Kpt), 10. Kowalko - 9. Strzeliński (89. 7. Mikucki), 4. Hudoń (87' 13. Baczewski), 15. Kosiński, 11. Górski (35' 6. Chyliński) - 19. Wierzbicki, 8. Krukowski (75' 20. M.Tuzinowski)

REZERWA: 12. Wiktoruk - 7. Mikucki, 20. M.Tuzinowski, 2. Grochowski, 6. Chyliński, 13. Baczewski, 16. Golubiewski

DĄB: 12. Nowajczyk - 2. Kossyk, 9. Łabieniec (Kpt) (46' 5. Chańko), 3. M.Sołowiej, 13. Doroszczyk - 7. Biernacki, 18. Speichler, 15. Markiewicz, 11. Toczydłowski (46' 14. Sobolewski) - 17. Orpik, 16. Konon (64' 6. Dzienisik)

REZERWA: 23. Paweł Bondziul - 5. Chańko, 4. Rychtarczyk, 14. Sobolewski, 6. Dzienisik, 8. Korotkiewicz

Sędzia: Konrad Lewończuk (Białystok)

Żółte kartki: -

Widzów: 100

Zapis relacji LIVE:

1' Mecz rozpoczęła WARMIA

4' W polu karnym WARMII strzela Konon, ale zbyt lekko i bez problemu broni Gieniusz

7' Duży błąd naszej obrony, po którym Orpik znajduje się w dobrej sytuacji na polu karnym WARMII. Na szczęście ratuje nas Konrad Kowalko

8' Pierwszy rzut rożny dla WARMII po akcji Krukowskiego - dośrodkowanie Strzelińskiego, świetny strzał głową Wierzbickiego instynktownie wybija Nowajczyk. Za chwilę WARMIA ma drugi rzut rożny, ale tym razem bez większego zagrożenia pod bramką DĘBU.

11' Znów groźnie pod bramką gości - po dośrodkowaniu Strzelińskiego piłkę przed swoje pole karne piąstkuje Nowajczyk

12' Indywidualna akcja Krukowskiego zakończona zbyt lekkim strzałem naszego napastnika, po którym bramkarz DĘBU nie ma problemów ze złapaniem piłki

14' GOOOL!!! Znakomita akcja naszego zespołu - z prawej strony piłkę otrzymał Krukowski, który niemal z linii końcowej boiska dośrodkował do Strzelińskiego a nasz grający trener pewnym strzałem po ziemi pokonuje Nowajczyka. WARMIA prowadzi 1:0

16' GOOOL!!! Kolejna akcja WARMII i kolejny gol!!! Marcin Strzeliński ponownie w roli głównej - tym razem otrzymał świetne podanie od Kosińskiego, minął obrońcę DĘBU i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pokonał go po raz drugi. Jest 2:0.

21' Znów bardzo dobra akcja WARMII - Paweł Górski świetnie minął w polu karnym obrońcę DĘBU i strzelił na bramkę Nowajczyka, ale w ostatniej chwili wybił piłkę Kossyk i WARMIA ma kolejny rzut rożny. Po dośrodkowaniu Strzelińskiego frunął do piłki Kowalko, ale minimalnie się z nią minął

23' Kolejny rzut rożny dla grajewian, ale nieudanie wykonany przez Strzelińskiego - piłka trafia w boczną siatkę

24' W rewanżu bardzo groźnie dośrodkowuje z prawej strony boiska Ernest Konon, lecz Gieniusz końcami palców zmienia kierunek lotu piłki i wybijają ją nasi obrońcy

25' Bardzo dobrze grająca WARMIA przeprowadza kolejną ładną akcję - Strzeliński z lewej strony podaje w pole karne do Kosińskiego, który jednak źle przyjął piłkę

27' Dziwna decyzja sędziów - Wierzbicki otrzymał piłkę od Strzelińskiego i w sytuacji sam na sam z Nowajczykiem pokonał bramkarza. Wydawało się, że jest gol, ale.... od czego są podlascy sędziowie? Arbiter liniowy pokazał spalonego a główny... cofnął grę i nakazał rozpocząć ją od rzutu wolnego dla WARMII z miejsca w którym podawał Strzeliński...

29' Bardzo dobra akcja WARMII - Górski podał do Kamila Randzio, lecz dośrodkowanie naszego obrońcy na rzut rożny wybija Łabieniec

30' Dośrodkowanie z rzutu rożnego bez zagrożenia pod bramką gości

33' Sfaulowany Górski został zniesiony z boiska na noszach

35' Na boisku pojawia się Piotr Chyliński, który zastąpił Pawła Górskiego. Jego kontuzja kolana wygląda na poważną. :(

37' Świetna okazja WARMII - piłkę otrzymał Krukowski, wpadł w pole karne i z ostrego kąta strzelił na bramkę Nowajczyka, lecz piłka minimalnie omija słupek

40' Niestety DĄB otrzymał rzut karny - dryblujący w naszym polu karnym Ernest Konon został pociągnięty za koszulkę przez Arciszewskiego. Do wykonania "jedenastki" podszedł etatowy wykonawca stałych fragmentów gry w DĘBIE Robert Speichler. Jego strzał tym razem jednak ... minął slupek bramki Gieniusza i nadal WARMIA prowadzi 2:0.

42' Bardzo groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego Jacka Markiewicza - stojący na tzw. "krótkim słupku" Ernest Konon próbował zdobyć gola piętą, ale Gieniusz nie dał się zaskoczyć.

44' Dośrodkowanie z prawej strony i Toczydłowski trafia do naszej siatki, ale sędzia nie dał się oszukać - był spalony.

45' Orpik pomaga sobie ręką w naszym polu karnym, ale sędzia tym razem nie dał się nabrać

45' Sędzia Lewończuk dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry

45' + 2' Koniec pierwszej połowy - WARMIA prowadzi 2:0.

46' Drugą połowę rozpoczęli goście. W zespole DĘBU nastąpiły dwie zmiany. Za Łabieńca i Toczydłowskiego na boisko weszli Chańko i Sobolewski.

51' Dobra akcja WARMII zakończona faulem Markiewicza na Krukowskim tuż przy linii pola karnego z lewej strony boiska. Ostre dośrodkowanie (strzał?) Marcina Strzelińskiego mija bramkę DĘBU

62' Okres przewagi gości - po akcji Sobolewskiego DĄB ma rzut rożny

63' Po uderzeniu Jacka Markiewicza w krótki róg naszej bramki piłka wpada do siatki, ale sędzia dopatrzył się przewinienia zawodnika gości i nakazał rozpoczęcie gry przez WARMIĘ od rzutu wolnego

64' Zmiana w DĘBIE - za Konona na boisko wchodzi Dzienisik

68' Z rzutu wolnego z 30 metrów ponad poprzeczką naszej bramki strzela Jacek Markiewicz

75' Zmiana w WARMII - za Krukowskiego wchodzi na boisko Mateusz Tuzinowski

76' Właściwie od początku drugiej połowy przewagę mają goście, ale bardzo zawodzi ich skuteczność

79' Dobra okazja dla gospodarzy - lewą stroną ofiarnie do piłki popędził Strzeliński i dośrodkował niemal z końcowej linii boiska, ale Chyliński spóźnił się do podania

81' Rzut rożny dla DĘBU - po dośrodkowaniu bez zagrożenia pod naszą bramką

82' Kolejny rzut rożny dla gości, ponownie bez zagrożenia

83' Znakomita szansa dla WARMII - kontratak wyprowadził Domurat, zagrał do Hudonia a ten do Wierzbickiego. Bartek w polu karnym dostrzegł lepiej ustawionego Strzelińskiego i podał naszemu grającemu trenerowi, ale ten w doskonałej sytuacji posłał piłkę obok bramki

84' Wierzbicki otrzymał podanie ze środkowej strefy boiska, wpadł z piłką w pole karne i w sytuacji sam na sam z Nowajczykiem strzela obok bramki... Kolejna, znakomita niewykorzystana sytuacja dla naszego zespołu

87' Zmiana w WARMII - za Hudonia wchodzi na boisko Baczewski

88' Świetna akcja Konrada Kowalki, który niczym slalomowe tyczki mijał zawodników DĘBU, ale będąc przed polem karnym gości zbyt mocno podał Wierzbickiemu

89' Tym razem goście mieli znakomitą okazję - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wielkie zamieszanie na naszym polu karnym, na szczęście w porę piłka została wybita daleko od naszej bramki przez naszego obrońcę

89' Zmiana w WARMII - za Strzelińskiego wszedł na boisko Mikucki

90' + 3' Speichler strzela z rzutu wolnego, ale doskonale broni Gieniusz

90' + 4' Sędzia Lewończuk kończy mecz - WARMIA przerywa złą passę i wygrywa 2:0.