• 9460 wyświetleń

Wieści z Warmii 4 VIII

W rozegranym dziś w Suwałkach ostatnim meczu sparringowym przed startem nowego sezonu rozgrywek III ligi, WARMIA Grajewo pokonała WIGRY Suwałki 2:1
(1:1).

W 5 minucie meczu obrońca Wigier sfaulował w polu karnym gospodarzy Daniela Tuzinowskiego i sędzia podyktował rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Maksym Mirva. Kolejne minuty meczu to wyrównana gra obu zespołów. Dobrą sytuację do podwyższenia wyniku miał w 30 minucie Sebastian Świerzbiński, którego strzał głową znakomicie obronił bramkarz suwalczan Rafał Gikiewicz. Niestety, w 37 minucie piłka po uderzeniu jednego z piłkarzy Wigier trafiła w rękę kapitana naszej drużyny Radka Guzowskiego i drugoligowy sędzia Dariusz Giejsztorewicz podyktował rzut karny dla gospodarzy. Doświadczony Rafał Trocki pewnie pokonał Przemka Masłowskiego i zdobył wyrównującego gola.

W drugiej połowie w kilkuminutowych odstępach trener Andrzej Ambrożej dokonywał wielu zmian w drużynie Warmii. Zespół Wigier przez kilkanaście minut mocno zaatakował i zepchnął naszą drużynę do obrony. Defensywa Warmii spisywała się jednak bez zarzutu i uniknęliśmy utraty gola. Po okresie wyraźnej przewagi Wigier do dobrych sytuacji zaczęli dochodzić nasi piłkarze. Młody Piotr Głowicki znalazł się sam na sam z bramkarzem Gikiewiczem, lecz zamiast strzelać próbował podawać piłkę kolegom. Więcej
zimnej krwi zachował kilka minut później Michał Klimowicz, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza Wigier po ładnej akcji grajewskiego zespołu zdobywając  zwycięskiego gola.

W dzisiejszym meczu nie zagrali: środkowy obrońca Konrad Kowalko, który wrócił nocą z rozgrywanego w Wielkpolsce turnieju Region's Cup  w którym reprezentacja Podlasia zajęła II miejsce w kraju (w reprezentacji grał również Krzysztof Gieniusz, nasz drugi bramkarz) a także lekko kontuzjowany na czwartkowym treningu napastnik Łukasz Tyczkowski, pozyskany z Jagiellonii.

Nasza drużyna zagrała w składzie: Masłowski - Arciszewski, Guzowski, Witkowski, Łoszakiewicz - Tuzinowski (60 Lewosz), Mirva (46 Łochnicki), Danilczyk (75 Kozikowski), Strzeliński (75 Sieczkowski) - Świerzbiński (65 Klimowicz), Wierzbicki (70 Głowicki)

W ubiegłym tygodniu podpisane zostały umowy transferowe następujących zawodników, którzy na pewno będą reprezentowali nasz klub w rozgrywkach III ligi sezonu 2007/2008. Są to:
- napastnik Bartłomiej Wierzbicki z Mazura Ełk
- bramkarz Krzysztof Gieniusz , obrońca Konrad Kowalko, pomocnik Michał Danilczyk z Piasta Białystok
- obrońca Łukasz Łoszakiewicz, pomocnik Piotr Głowicki i napastnik Łukasz Tyczkowski z Jagiellonii Białystok
- pomocnik Marcin Strzeliński i napastnik Sebastian Świerzbiński z zespołu KP Michałowo

W przypadku Gieniusza, Wierzbickiego i Świerzbińskkiego - udało nam się zatrzymać tych piłkarzy w naszym klubie ze składu z rundy wiosennej.

W trakcie załatwiania są transfery Pawła Łochnickiego (Płomień Ełk), Michała Klimowicza (Piast Białystok, w ubiegłym sezonie zawodnik Kolportera Korony Kielce), Rafałą Sieczkowskiego (Rominta Gołdap) oraz zawodnika Jagiellonii Białystok, który jak sądzę, mógłby zostać dużym wzmocnieniem naszej ekipy.

W najbliższy poniedziałek, prowadzący rozgrywki III ligi grupy 1 Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w Warszawie podejmie decyzję w sprawie dołączenia do grona trzecioligowców zespołu Orzeł Kolno, który zająłby miejsce rezerw białostockiej Jagiellonii,   które zostały wycofane z rozgrywek III ligi (więcej na: http://www.podlaskizpn.org/index.php?nid=283 ) Wszystko wskazuje na to, że decyzja ta będzie korzystna dla Kolna i wtedy nasza drużyna zainaugurowałaby sezon już w niedzielę 12 sierpnia o godzinie 16:00 w Grajewie meczem z Orłem Kolno. Wprawdzie zgodnie z terminarzem mecz miałby odbyć się w Kolnie, lecz stadion Orła nie spełnia wymogów trzecioligowych i w ciągu miesiąca działacze z Kolna muszą przystosować obiekt do potrzeb III ligi. W czasie remontu drużyna z Kolna będzie rozgrywała swoje mecze na wyjeździe.