Wieści z Wąsosza

aktualizacja: 2019-09-30 19:31:19     nr wiadomości: 40340     przeczytano: 3075     Ilość komentarzy komentarze: 2

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu realizuje projekt TRADYCJA DAWNIEJ I DZIŚ dofinansowany z programu Podlaski Pomost Kultury / WOAK w Białymstoku/ w ramach prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2020.
W ramach projektu odbywają się:
warsztaty literacko - teatralne, gdzie dzieci poznają dawne obrzędy, zwyczaje, tradycje związane z naszym regionem na podstawie książki Jadwigi Solińskiej „Dawne tradycje i obyczaje w Wąsoszu Grajewskim i okolicach” oraz przekazów ustnych starszego pokolenia, odkrywają swoje uzdolnienia sceniczne, wyrażają przeżycia, emocje za pomocą gestów, ruchów, mimiki, kształtują pamięć, uwagę, poszerzają swoje słownictwo, uczą się pracować w zespole i szanować indywidualność każdej osoby.
.
warsztaty śpiewacze - pieśni, które stały się materiałem do pracy pochodzą z nagrań realizowanych podczas warsztatów oraz zapisków najstarszych śpiewaczek. Dużym atutem takiej formy działania jest bezpośredni kontakt uczestników warsztatów ze śpiewaczkami ludowymi. Tym sposobem wracamy do bardzo istotnej tradycji ustnego przekazu pieśni ludowych z pokolenia na pokolenie.

Warsztaty  dziennikarsko – filmowe na których dzieci i młodzież poznają m.in. pracę dziennikarzy telewizyjnych,  etapy pracy na planie filmowym
            W trakcie projektu powstanie film promujący naszą miejscowość.
Spotkania międzypokoleniowe, którym towarzyszą WARSZTATY ZIELARSKIE oraz WARSZTATY KULINARNE – rozmowy o dawnych zwyczajach, obrzędach, tradycjach, wymiana doświadczeń.

Projekt potrwa jeszcze trzy tygodnie. Informacje o projekcie https://www.facebook.com/gokiswasosz

Dlaczego nie napiszą jakie wynagrodzenie otrzymują osoby prowadzące projekt. I w jaki sposób była rekrutacja do projektu.
Napisał: Obserwator dodano: 2019-10-01 21:02:23

Zawsze znajdzie się ktoś komu przeskadza że inni działają że są aktywni że robią fantastyczne rzeczy a sam nawet palcem nie kiwnie. Do gadania to i owszem pierwsi. Prowadzący są wspaniali. Świetnie dogadują się z młodzieżą. Dzięci po powrocie z zajęć są zachwycone i nie mogą przestać o nich mówić. Wydaje mi się że to chyba o to chodzi aby po przez takie projekty i takich ludzi młodzież bawić, wychowywać i uczyć😊😊😊
Napisał: Hela dodano: 2019-10-02 23:32:50

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.