Wieści z ZS nr 2

aktualizacja: 2017-03-16 21:30:07     nr wiadomości: 31188     przeczytano: 3959     Ilość komentarzy komentarze: 0

Uczniowie ZS Nr 2 im. 9.PSK w Grajewie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Naukowym E(x)plory. Jest to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji Zaawansowanych Technologii, łączące młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, szkoły, edukatorów i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości. To największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

W pierwszym etapie Młodzi Naukowcy zgłaszają swoje prace za pośrednictwem formularza on-line, a po weryfikacji komisji konkursowej, najlepsze projekty przechodzą do fazy regionalnej. Wśród 140 zwycięzców z całej Polski, w tym module, znalazły się uczennice: Karolina Kiluk kl.3a (lider zespołu), Aleksandra Chełmińska kl.2b oraz Natalia Gosk kl.1bw. Drużyna opracowała założenia i harmonogram pracy badawczej – 3XA dla Zielonych Płuc Polski, czyli Aplikacja, Algorytm, Akcja dla ZPP – z zakresu zrównoważonego rozwoju, geografii, informatyki i fizyki.

Kwalifikacja do etapu II oznacza spełnienie kilku warunków, między innymi przygotowanie rekwizytów i posteru, uzupełniających prezentację na kongresie naukowym "Akceleracja innowacji", który odbędzie się w Centrum Kreatywności Targowa w stolicy.

Spośród prezentowanych prac jury wyłania najlepsze, które przechodzą do finału - Gdynia E(x)plory Week. Dziewczętom gratuluję już osiągniętego wyniku i życzę powodzenia w Warszawie. Wiem, że godnie będą reprezentowały nasz region, więc…

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.