Wieści ze szkoły muzycznej

aktualizacja: 2019-11-13 17:38:37     nr wiadomości: 40715     przeczytano: 4962     Ilość komentarzy komentarze: 1

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku,
teraźniejszości ani prawa do przyszłości”. (
Józef Piłsudski)

 

Pamięć o naszej przeszłości jest niezwykle istotnym elementem teraźniejszości. To właśnie pamięć o niepowodzeniach i ponownym „podnoszeniu się z kolan”, odwadze i dzielności, kreuje naszą życiową postawę. Nie bez powodu o historii mówi się, że jest nauczycielką życia.  

W Państwowej Szkole Muzycznej im. Jana Sebastiana Bacha w Grajewie 12 listopada 2019 r. o godz. 17.00 odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości. Młodzi wykonawcy odzyskanie przez Polskę niepodległości uczcili pięknymi utworami, takimi jak: „Polonez” i „Kujawiak” Ewy Iwan, „Gaik” Witolda Lutosławskiego, „Białe róże” i „O mój rozmarynie”.

Wspaniale zaprezentowali utwory wykonawcy dopiero zaczynający naukę gry na instrumencie, jak i wykonawcy z dłuższym doświadczeniem muzycznym.  Ogrom oklasków zdobyła piosenka autorska Aleksandry Wierzchowskiej „Wojenny chłopcze”; autorka odzyskanie przez Polskę niepodległości porównuje w tekście do feniksa, który powstał z popiołów. W szkole muzycznej zabrzmiał chór, który śpiewem zdobył serca widzów, prezentując takie dzieła jak: „Przybyli ułani” i „Rozkwitły pąki białych róż”. 

Można w różny sposób czcić pamięć tego ważnego wydarzenia, uczniowie Szkoły Muzycznej w Grajewie muzyką oddali hołd bohaterom.

 
  - fot. PSM Grajewo   - fot. PSM Grajewo   - fot. PSM Grajewo   - fot. PSM Grajewo   - fot. PSM Grajewo   - fot. PSM Grajewo   - fot. PSM Grajewo

Brawo Tymon !
Napisał: Ali dodano: 2019-11-13 22:44:58

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.