Wiosna – najlepszy czas na metamorfozę

aktualizacja: 2019-04-03 16:20:19     nr wiadomości: 38889     przeczytano: 3204     Ilość komentarzy komentarze: 0

Kiedy drzewa znów się zielenią, a za oknem częściej widać dzień, niż ciemną noc, wtedy właśnie dociera do nas, jak dawno niczego wokół siebie nie zmienialiśmy. Mowa tutaj o rzeczach całkiem błahych jak wystrój sypialni lub kolor włosów, ale także o tych poważnych – zainteresowaniach, przyzwyczajeniach, diecie. Kiedy rozkwitają kwiaty, rozkwitajmy i my. Bo wiosna to idealny czas na (r)ewolucje!

Domowe szaleństwa

Jedną z rzeczy, które najłatwiej zmienić, jest wystrój mieszkania. Do wyboru mamy tutaj dwie opcje – delikatną metamorfozę albo poważny remont. Jeżeli czujemy, że nadszedł czas na dużych rozmiarów odmianę, warto solidnie się do niej przygotować. W razie problemów finansowych można zdecydować się na szybką pożyczkę, która stanowić będzie wsparcie dla realizacji wnętrzarskich marzeń. Bo, niestety, remonty bywają naprawdę kosztowne.

Jeśli jednak nasze mieszkanie wciąż jest w dobrym stanie, a my chcemy jedynie nieco je odświeżyć, możemy poradzić sobie niewielkim kosztem. Doskonale sprawdzą się tutaj modyfikacje tkanin we wnętrzu, np. ciekawa narzuta na łóżko i kanapę, nowe poduszki, zmiana dekoracji ściennych i fikuśna roślina sprawią, że nawet znane nam już lokum nabierze świeżości i oryginalnego stylu. Taka metamorfoza nie wymaga dużych nakładów. Niektóre rzeczy da się nawet zrobić własnoręcznie! Wciąż modne są stoliki kawowe i szafki stworzone na bazie palet lub ramki na zdjęcia i obrazy wykonane z najprostszych deseczek. Do tego kolorowe spraye i szalony projekt gotowy!

Odświeżanie fryzury

Prawie każda kobieta wie, że za życiowymi przełomami idzie często zmiana uczesania. To przedziwny rytuał, który trudno wytłumaczyć bez używania psychologicznych analiz, ale też miła tradycja, którą warto wprowadzić do swojego życia. To właśnie wiosna jest doskonałym momentem na nową fryzurę. Pod wpływem pozytywnych emocji łatwiej nam zdecydować się na odrobinę szaleństwa. W nadchodzących sezonach wciąż w modzie będą kolorowe pasma na włosach lub nawet całe fryzury! Dla mniej odważnych, ale chętnych do transformacji świetnym wyborem będą pastelowe barwy w formie delikatnych, rozświetlających kosmyków lub księżycowe blondy i chłodne brązy, które rządzą na wybiegach i na sesjach w popularnych magazynach modowych.

Idzie nowe

Jeżeli mamy w planie, by zainicjować w swoim życiu większy i poważniejszy przełom, powinniśmy dobrze się do niego przygotować. Wiosna to czas na rewolucje – kiedy jak nie teraz? Dlatego, jeśli od dawna planujemy przeprowadzkę do innego miasta, założenie własnego biznesu lub zmianę nawyków i przyzwyczajeń, zacznijmy przygotowania do nich właśnie wraz z rozkwitem pierwszych kwiatów. Najlepiej już sporo wcześniej zacząć oszczędzać – duże nowości to zwykle równie duże wydatki. Jeśli mimo odkładania środków wciąż brakuje nam trochę pieniędzy, możemy zdecydować się na pożyczkę pozabankową, która będzie solidnym wsparciem w realizacji marzeń i nowym początkiem. Zanim jednak się na nią zdecydujemy, upewnijmy się, że spłacimy ją terminowo. Tak, by w nowe życie wkroczyć z czystą kartą!

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.