• 10081 wyświetleń

Wissa - Promień

Szczuczyn 14.05.2005

Wissa Szczuczyn-Promień Mońki 3-0 (2-0)
6min.- E. Świderski 20min.- K. Niecikowski 62min.- W. Łapiński

W meczu kolejki Wissa Szczuczyn rozgromiła na własnym boisku Promień Mońki 3-0, potwierdzając swą supremację na tym szczeblu rozgrywek. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie w Tykocinie, kolejny z pretendentów do awansu mógł się przekonać o sile szczuczyńskiej drużyny.
Wissa zmotywowana dodatkowymi premiami za zwycięstwo i strzelenie "setnego gola" od początku spotkania ruszyła do frontalnych ataków. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 6 minucie gry Emil Świderski, jak na prawdziwego snajpera przystało zachował najwięcej zimnej krwi w polu karnym i bezlitośnie wykorzystał zamieszanie pod bramką gości. W 20 minucie było już 2-0! Do prostopadłej piłki znakomicie wyszedł Krzysztof Niecikowski i w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem nie dał mu najmniejszych szans.
Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, mimo wielu świetnych sytuacji dla Wissy. Podobny przebieg miała druga część gry. Ataki gospodarzy i próby ich rozbicia przez zespół z Moniek. W 62 minucie, zmieniony w przerwie Wojciech Łapiński ustalił wynik spotkania na 3-0. Po tym golu sędzia zmuszony był przerwać spotkanie. Rzucone przez kibiców świece dymne na kilka minut uniemożliwiły kontynuowanie zawodów.
Trener, piłkarze i działacze Wissy już powoli mogą przyjmować gratulacje. Awans jest niemal pewny!