Wsparcie na inicjatywy lokalne

aktualizacja: 2020-05-28 09:32:20     nr wiadomości: 42473     przeczytano: 1815     Ilość komentarzy komentarze: 0

Zarząd Województwa Podlaskiego na posiedzeniu 27 maja br. przyznał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dotacje na lokalne inicjatywy. Pieniądze trafią do gmin: Grajewo i Wąsosz.

Gmina Wąsosz podniesie jakość nauczania w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza, aby wyrównać szanse edukacyjne, jakie mają dzieci z terenów wiejskich. W tym celu szkoła zwiększy wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, będzie też rozwijała kompetencje cyfrowe uczniów. Zajęcia wyrównawcze zostaną zorganizowane dla dzieci ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi, w tym z niepełnosprawnością. Szkoła zostanie doposażona, a nauczyciele podniosą swoje kwalifikacje. Koszt projektu wynosi 103 tys. zł, dofinansowanie - 98 tys. zł. 

Projekt gminy Grajewo jest skierowany jest do 70 przedszkolaków i nauczycieli Przedszkola w Rudzie. W ramach podniesienia jakości wychowania przedszkolnego będą realizowane zajęcia rozwijania kompetencji kluczowych oraz umiejętności niezbędnych na rynku pracy. Przewidziano: zajęcia matematyczno-przyrodnicze, z języka angielskiego z elementami teatru, komputerowe z elementami programowania i kodowania, rozwijające zainteresowania i kreatywność, logopedyczne oraz szkolenia dla nauczycieli. Projekt będzie realizowany przez trzy lata - od września 2020 do końca czerwca 2023 r. Jego wartość to blisko 305 tys. zł, dotacja wynosi prawie 288 tys. zł - podaje komunikat Urzędu Marszałkowskiego.

Powyższe projekty zostały zgłoszone na konkursy, zorganizowane w ramach Lokalnej Grupy Działania „Biebrzański Dar Natury”.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.