• 5 komentarzy
  • 8335 wyświetleń

WARMIA – OLIMPIA Elbląg 0:7

PRZEGRANA GRAJEWSKIEJ WARMII Z FAWORYTEM III LIGI.

W sobotnie popołudnie grajewska Warmia wysoko, bo aż 0 : 7 uległa u siebie faworytowi tegorocznych rozgrywek III ligi grupy warmińsko – mazursko – podlaskiej Olimpii Elbląg. Rozmiar porażki dobrze odzwierciedla miejsca obu zespołów w III lidze. Jednak mimo przegranej miejscowi pokazali w I połowie, że stać ich na walkę z dobrymi zespołami. O drugiej trzeba szybciutko zapomnieć.

Mecz rozpoczął się  od ataków Warmii. Już w 3 minucie Łukasz Domurat strzela głową tuż obok słupka. Jednak po tym przewagę uzyskują goście. W 5 minucie strzał Kamila Graczyka przelatuje tuż nad poprzeczką, a za chwilę Paweł Piceluk nie trafia w piłkę w polu bramkowym. W odpowiedzi Tomasz Dzierzgowski strzela obok słupka. W 12 minucie po strzale Dawida Kubowicza bramkarz gospodarzy wybija piłkę na rzut rożny. Cztery minuty później festiwal strzelecki rozpoczął Piceluk. Swą pierwszą bramkę zdobył strzałem obok interweniującego Krzysztofa Gieniusza. Po utracie bramki Warmia nadal prowadziła otwartą grę. W 28 minucie mógł być remis. Piłkę w pole karne zagrywa Kamil Randzio. Jednak Marcin Mikucki jej nie sięga . Tuż po tym szybka kontra gości i strzał Graczyka nad poprzeczką.  W 37 minucie kontra gospodarzy i Dzierzgowski zagrywa do Marcina Strzelińskiego z końcowej linii. Ten jednak strzela wysoko nad poprzeczką. W 42 minucie Piceluk strzela drugą bramkę uderzeniem tuż pod poprzeczkę.

Po przerwie gospodarze stanęli, a goście pokazali, że gra się do końca mimo pewnego wyniku.  W 51 minucie Piceluk strzela swą trzecią bramkę dobijając piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Radosława Stępienia. Dwie minuty później Stępień strzela z ok. 20 metrów i piłka mimo interwencji Gieniusza wpada do siatki. W 56 minucie Piceluk jest sam na sam z bramkarzem, ale trafia w jego nogi. W 63 minucie już 0 : 5. Łukasz Pietroń dostaje piłkę przed polem karnym i strzela obok słupka nie do obrony. Ta bramka jeszcze bardziej podkręciła gości, którzy wyczuli słabość gospodarzy i nadal bardzo groźnie atakowali.  W 69 minucie znów celnie strzela Pietroń i podwyższa wynik. Kilka razy groźnie uderzał wracający do gry po kontuzji Anton Kolosov. Na szczęście dla miejscowych albo bronił bramkarz albo piłka przechodziła obok słupka. Jednak Kolosov zaliczył celne uderzenie strzelając siódmą bramkę w doliczonym czasie gry strzelając w polu karnym obok bramkarza.

Już po meczu grający trener Warmii Marcin Strzeliński bardzo spokojnie ocenił ten mecz „Olimpia to klasowy zespół mający wyraźnie określony cel. Pokazali też, że gra się do końca mimo bardzo korzystnego wyniku. My mieliśmy dobrą pierwszą połowę. Nawet mogliśmy strzelić bramki, bo były dobre okazje. Po przerwie jednak zagraliśmy gorzej. Jednak my mamy w lidze inne cele i będziemy szukać punktów z innymi rywalami.”

Ciekawostką spotkania był fakt, że nie było żadnej kartki, a na liniach głównemu sędziemu pomagały sympatyczne Panie.

WARMIA GRAJEWO – OLIMPIA ELBLĄG 0 : 7 (0:2).

Bramki: 0 : 1 –  16 Paweł Piceluk, 0 : 2 – 41 Paweł Piceluk, 0 : 3 – 51 Paweł Piceluk, 0 : 4 – 53 Radosław Stępień, 0 : 5 – 63 Łukasz Pietroń, 0 : 6 – 69 Łukasz Pieroń, 0 : 7 – 90+1 Anton Kolosov.

WARMIA: Gieniusz – Arciszewski, Domurat, Mikucki, Lekenta, Randzio (60 Mirva), Strzeliński (86 Makowski), Matysiewicz, Zubowski (68 Cybulski), Dzierzgowski, Sypytkowski (79 Olszyński). Trenerzy: Cezary Łaski i Marcin Strzeliński.

OLIMPIA: Daniel – Kubowicz, Stępień, Bukacki, Sokołowski, Pietroń, Szuprytowski (60 Piotrowski), Piceluk (Kolosov), Koza (46 Maciążek), Wegner, Graczyk (60 Ressel). Trener: Adam Boros.

Sędziowali: Wojciech Pawilcz jako główny oraz Monika Herbs – Plona i Ewelina Fiodorczuk (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).

Widzów: 200 (w tym 30 z Elbląga).

Oto bilans dotychczasowych gier obu zespołów w III lidze:

SEZON 2002/2003

14.09.2002 WARMIA Grajewo – OLIMPIA Elbląg 4:1

Bramki: Piotr Tyszkiewicz 8’, 17’, Paweł Sobolewski 54’, 79’ (rzut karny) – Tomasz Wiercioch 76’ (rzut karny)

12.04.2003 OLIMPIA Elbląg – WARMIA Grajewo 0:5

Bramki: Paweł Sobolewski 39’, Jacek Paczkowski 44’, Radosław Guzowski 69’, Łukasz Żukowski 78’,Tomasz Radziński 89’

03.11.2007 OLIMPIA Elbląg – WARMIA Grajewo  3:1

Bramki: Rafał Lepka 60’ (rzut karny), Piotr Trafarski 63’, Łukasz Wróblewski 79’ – Arkadiusz Koprucki 65’ (samobójcza)

07.06.2008 WARMIA Grajewo – OLIMPIA Elbląg 3:3

Bramki: Radosław Guzowski 50’ (rzut karny),Konrad Kowalko 75’, Marcin Strzeliński 78’ (rzut karny) – Andrzej Treszczotko 56’,Piotr Trafarski 68’, Krzysztof Biegański 70’

Bramki: Tomasz Tuttas 82' , Kamil Piotrowski 90' + 1', Jakub Bojas 90' + 3'

Razem: 12 meczów, 4 zwycięstwa WARMII, 2 remisy, 6 zwycięstw OLIMPII. Bramki: 17– 20 na korzyść elblążan.

Zapraszamy do odwiedzenia grajewskiego stadionu w sobotnie popołudnie. Kibiców spoza Grajewa zapraszam na tradycyjną relację tekstową z przebiegu sobotniego spotkania pod adresem http://kswarmiagrajewo.org

WARMIA KATEM BENIAMINKÓW

Swoje drugie wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze WARMII Grajewo w trzecim meczu sezonu 2015/2016. W sobotę w Szczuczynie nasz zespół pokonał tamtejszą WISSĘ 1:0. Gospodarze, którzy znakomicie zainaugurowali rozgrywki wygrywając oba spotkania bez straty bramki wydawali się być faworytem tego spotkania. Zwłaszcza, że WARMIA pojechała do Szczuczyna po dotkliwej porażce odniesionej w środę na własnym boisku z HURAGANEM Morąg. Przebieg meczu potwierdził, że WISSA po letnich wzmocnieniach jest bardzo mocnym zespołem i z całą pewnością będą musiały się z nią liczyć nawet najlepsze zespoły naszej III ligi. W pierwszej połowie to właśnie gospodarze byli bliżej zdobycia bramki – najlepszej okazji nie wykorzystał Zambrowski, którego strzał w 44 minucie w znakomity sposób obronił Krzysztof Gieniusz. W drugiej połowie WISSA kilkukrotnie zagrażała bramce grajewian, ale i nasz zespół mógł się pokusić o zdobycie bramek. Tą jedną, jak się okazało zwycięską zdobył wprowadzony na boisko po przerwie Damian Zubowski po otrzymaniu piłki od Maksyma Mirvy i strzale w róg bramki Jabłońskiego. Niezwykle cenne 3 punkty wywiezione ze Szczuczyna mają dużą wartość – wygrać dwa mecze wyjazdowe z beniaminkami rozgrywek i to na początku sezonu, gdy te zespoły są na fali po wywalczeniu awansu to duża sztuka. O tym jak ciężko jest grać z beniaminkiem przekonał się w niedzielę zespół FINISHPARKIETU DRWĘCY Nowe Miasto Lubawskie – jeden z największych faworytów naszej III ligi, który zaledwie zremisował bezbramkowo w Wikielcu z pokonanym przez WARMIĘ w pierwszej kolejce GKS.

Ostatni raz tak udany początek rozgrywek i sześć zdobytych punktów po trzech kolejkach spotkań nasz zespół miał w sezonie 2010/2011, gdy w końcowej tabeli WARMIA zajęła V miejsce a trenerem był… Marcin Strzeliński. Dla porównania dorobek punktowy naszego zespołu po trzech meczach w ostatnich pięciu sezonach:

Sezon 2014/2015 – 3 pkt

Sezon 2013/2014 – 4 pkt

Sezon 2012/2013 – 3 pkt

Sezon 2011/2012 – 4 pkt

Sezon 2010/2011 – 6 pkt

W kolejnym meczu o punkty będzie niezwykle trudno – w sobotę 22 sierpnia do Grajewa przyjeżdża druga ekipa poprzedniego sezonu i wielki faworyt naszej grupy III ligi do drugoligowego awansu – OLIMPIA Elbląg. Początek spotkania o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego.

Zapis relacji tekstowej z meczu WISSA – WARMIA:

1' Rozpoczęli gospodarze

3' Pierwsze minuty bardzo ostrożnej gry z obu stron

7' Szarżował lewą stroną boiska Zambrowski ale wyszedł z piłką poza linię końcową i wznawia grę Gieniusz

9' Nieporozumienie Kamila Randzio z Marcinem Mikuckim i Kiljańczyk strzela na naszą bramkę, ale Gieniusz broni bez problemu

10' Groźnie pod naszą bramką - Zambrowski strzela ale nasz bramkarz przenosi piłkę ponad poprzeczką

11' Pierwszy rzut rożny dla WISSY - po dośrodkowaniu Lisowski strzela głową nad bramką

15' Doskonałe podanie do Strzelińskiego do Dzierzgowskiego, który wpadł w pole karne WISSY, ograł trzech obrońców i strzelił na bramkę, ale był na miejscu Jabłoński

20' Pierwszy rzut rożny dla WARMII

21' Po dośrodkowaniu i wybiciu piłki przez obrońcę drugi korner dla WARMII

21' Drugie dośrodkowanie i po chwili przejmują piłkę gospodarze

23' Mamy przerwę na picie wody

25' Rzut wolny dla WISSY - strzał Guzowskiego z 25 metrów i Gieniusz przerzuca piłkę ponad poprzeczką

26' Rzut rożny dla WISSY - po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

27' Zmiana w WISSIE - za Wojtkielewicza wchodzi Marcin Gałązka

34' Z 25 metrów strzelał Adrian Citko, ale nasz bramkarz nie miał problemu z obroną

35' Świetne zagranie Strzelińskiego do Dzierzgowskiego, ale Lisowski wypchnął naszego napastnika poza pole karne i grę wznowi Jabłoński

38' Groźnie pod naszą bramką - strzał z rzutu wolnego w okolicy narożnika pola karnego mija słupek bramki Gieniusza

43' Świetna akcja WARMII którą zaczął Kamil Randzio - po chwili dośrodkowanie Chylińskiego i obok bramki strzelał Cybulski

44' Znakomita okazja WISSY - po błędzie naszej obrony wpadł w pole karne WARMII Zambrowski i strzelił w krótki róg, ale fenomenalnie obronił nasz bramkarz

45' Rzut rożny dla WISSY - po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

45' + 2' Rzut wolny dla WISSY - dośrodkowanie Gałązki i po chwili piłka opuszcza boisko a sędzia kończy pierwszą połowę. Bezbramkowy remis do przerwy w Szczuczynie

46' Drugą połowę rozpoczęli grajewianie

47' Mocnym akcentem zaczęła WARMIA - z rzutu wolnego z 25 metrów Strzeliński uderzył tuż obok spojenia słupka z poprzeczką

48' Znów rzut wolny dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego i Matysiewicz był bliski pokonania Jabłońskiego ale piłka ominęła słupek

50' Rzut rożny dla WISSY - po dośrodkowaniu wybija piłkę poza nasze pole karne Marcin Arciszewski

51' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego wchodzi na boisko Maksym Mirva

56' Rzut wolny dla WISSY - Marcin Gałązka zagrywa w pole karne, ale fatalnie zachował się jeden z zawodników gospodarzy nie umiejąc opanować piłki i grę wznowi Gieniusz

58' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu Strzelińskiego wybija piłkę z pola karnego obrońca WISSY

61' Brutalny faul Mleczka na Cybulskim i żółta kartka dla zawodnika WISSY

61' Znakomita szansa gospodarzy - błąd Gieniusza i Łapiński strzela na pustą bramkę pudłują... piłka mija słupek naszej bramki

64' Trzy zmiany - w WISSIE za Łapińskiego wchodzi Firańczyk a w WARMII za Kamila Randzio i Mateusza Cybulskiego wchodzą Paweł Sypytkowski i Damian Zubowski

65' Kapitalny strzał Zubowskiego tuż nad bramką Jabłońskiego

66' Rajd Dzierzgowskiego prawą stroną boiska kończy się faulem Guzowskiego na naszym zawodniku i jest żółta kartka dla kapitana WISSY

69' Przerwa na picie wody

71' Dzierzgowski ostro strzela na bramkę Jabłońskiego ale piłka mija bramkę WISSY

72' Zmiana w WISSIE - za Mleczka wchodzi na boisko Dąbrowski

76' Potężne uderzenie z przeszło 40 metrów Lisowskiego obok naszej bramki

79' Znakomita kontra WARMII - wywalczył piłkę Zubowski, dostał ją Sypytkowski i dośrodkował z lewej strony, ale Jabłoński ubiegł Dzierzgowskiego

80' Zmiana w WISSIE - za Adriana Citko wszedł na boisko Przemysław Marcinkiewicz

84' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:1 Damian Zubowski! Akcja WARMII - Maksym Mirva zagrał do Zubowskiego a ten z 16 metra strzelił w róg bramki bezradnego Jabłońskiego! Prowadzimy 1:0 w Szczuczynie!

90' Zmiana w WARMII - za Dzierzgowskiego wchodzi na boisko Paweł Górski

90' 4 minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 2' Groźnie pod naszą bramką - rzut wolny dla WISSY z 18 metrów na wprost od naszej bramki

90' + 2' Gałązka strzela ponad bramką

90' + 4' Koniec meczu! WARMIA wygrywa w Szczuczynie 1:0!

15.08.2015 Szczuczyn, Stadion Miejski

WISSA Szczuczyn - WARMIA Grajewo 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Damian Zubowski 84'

WISSA: 77.Jabłoński - 4.Nikitin, 11.Guzowski (Kpt), 3.Lisowski, 8.Bezrezovskyj - 9.Mleczek (72' 7.Dąbrowski), 6.Wojtkielewicz (27' 18.Gałązka), 5.Citko (80' 16.P.Marcinkiewicz), 13.Kiljańczyk, 17.Zambrowski - 10.Łapiński (64' 2.Firańczyk)

REZERWA: 12.E.Marcinkiewicz - 18.Gałązka, 14.Polakowski, 7.Dąbrowski, 2.Firańczyk, 16.P.Marcinkieiwcz, 16.Niebrzydowski

WARMIA: 1.Gieniusz - 15.Lekenta, 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 4.Mikucki -  5.Randzio (64' 11.Zubowski), 20.Matysiewicz, 19.Cybulski (64' 16.Sypytkowski), 9.Strzeliński, 10.Chyliński (51' 8.Mirva) - 7.Dzierzgowski (90' 13.Górski)

REZERWA: 52.Sobolewski - 18.Makowski, 16.Sypytkowski, 13.Górski, 11.Zubowski, 8.Mirva