niedziela, 19 września 2021

Sport

  • 6 komentarzy
  • 3253 wyświetleń

Bogdan Hirniak: rower to część mojego życia!

Bogdan Hirniak: rower to część mojego życia!

Pan Bogdan Hirniak, 64-letni grajewianin, udowadnia, że niemożliwe nie istnieje. Od sześciu lat regularnie przejeżdża rowerem spore dystanse. Łącznie, we wspomnianym okresie, pokonał prawie 25 tysięcy kilometrów!

W rozmowie z e-Grajewo.pl uchylił kulis swojej pasji.

- Moja przygoda z rowerami rozpoczęła się blisko dekadę temu, kiedy po odejściu na emeryturę poszukiwałem aktywności, którą mógłbym zająć się w wolnym czasie. Towarzyszyła mi wtedy drobna nadwaga i chciałem też ją zwalczyć. Na początku uprawiałem nordic walking, a po pewnym czasie zakupiłem rower miejski. Nadszedł rok 2015, wtedy razem ze znajomym rozpoczęliśmy rowerowe wyjazdy, do roku 2020 przejechałem już ponad 23 000 kilometrów. - opowiada pan Bogdan

- Aktualnie posiadam trzy rowery, na których pokonuję trasy. Z pierwszego, na którym wyjeżdżałem pierwsze kilometry, korzystam sporadycznie. Wymieniłem go na drugi model - zdecydowanie lżejszy, świetny na długie trasy, francuskiej marki. Od początku bieżącego roku natomiast jeżdżę na trzecim modelu, przystosowanym do trudniejszych warunków terenowych - dodaje grajewianin.

- Na wyprawy rowerowe wybieram się co drugi dzień. Średnio przejeżdżam około 100 kilometrów, w różnych kierunkach i warunkach. Jednak zdarzyło mi się pokonywać moim jednośladem zdecydowanie dłuższe trasy. W zeszłym roku np., podczas Maratonu 24-godzinnego w Wysokiem Mazowieckiem, przejechałem 249 kilometrów. W tym roku poprawiłem ten rezultat, osiągając jednorazowo dystans blisko 340 kilometrów.

- Dzięki jeździe rowerowej cieszę się wspaniałym zdrowiem. Regularne trasy stały się dla mnie normą. Rower to część mojego życia. Mam nadzieję, że w Grajewie i okolicach będą tworzone kolejne ścieżki rowerowe, które umożliwią mieszkańcom bezpieczną rekreację tym wspaniałym środkiem transportu. Otwarcie namawiam, samemu spróbować takiej formy aktywności fizycznej. To wspaniała szansa na odnalezienie w sobie pasji, która może być początkiem czegoś wielkiego! - podsumowuje zapalony rowerzysta.

Dziękujemy za rozmowę. Życzymy jeszcze wielu tysięcy pokonanych rowerem kilometrów.
Tomasz Tomaszewski, e-Grajewo.pl

Komentarze (6)

Jest nas więcej co lubią jazdą na rowerze

Brawo! Tak trzymać!

Boguś, a gdzie kamizelka?

Dlaczego artykuły na tym portalu nie są podpisane imieniem i nazwiskiem autora?

Ze ścieżkami rowerowymi to krucho u nas ale drogi są całkiem dobre. Mam na myśli boczne , dróg krajowych raczej radzę unikać. A gdzie można dostać taką koszulkę?

teraz kierowcy jeżdżą jak na rajdach strach po ulicy rowerem jechać np droga 61 jedź nią rowerem co chwila się wyprzedzają i tiry a wiadomo podmuch z tira i jesteś w rowie z rowerem

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.