Ćwiczenia 1.PBOT w Osowcu

aktualizacja: 2019-12-11 18:18:18     nr wiadomości: 41004     przeczytano: 5102     Ilość komentarzy komentarze: 1

W miniony weekend na terenie Twierdzy Osowiec żołnierze 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zapoznawali się z technikami linowymi oraz sposobami pokonywania przeszkód wodnych. Są to przykłady tzw. kompetencji podwójnego zastosowania.

Podczas zajęć na terenie Fortu Zarzecznego Terytorialsi zdobywali kompetencje podwójnego zastosowania – przydatne zarówno w czasie wojny, jak i w sytuacjach klęsk czy katastrof.

Techniki linowe można wykorzystać do pokonywania przeszkód terenowych, czy też transportu, np. w działaniach nieregularnych. Mogą też okazać się niezbędne wtedy, gdy trzeba asekurować lub ewakuować poszkodowanych. Zajęcia prowadzili cywilni instruktorzy oraz żołnierze 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. 

Podczas ćwiczeń terytorialsi poznawali także różne sposoby pokonywania przeszkody wodnej - zarówno łodziami będącymi na wyposażeniu WOT, jak i metodami improwizowanymi. . Żołnierze wykorzystywali do tego m.in. kombinezony do pracy w wodzie.

Szkolenie odbyło się przy wsparciu Straży Biebrzańskiego Parku Narodowego. fot. DWOT

 

To jest zabawa duzych dzieci w zolnierzyki, maja ubrania, jedzeniei pare groszy oraz zabawki, a w razie wojny pierwsi beda uciekac.
Napisał: graj ewo dodano: 2019-12-13 09:12:56

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.