poniedziałek, 27 września 2021

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 4642 wyświetleń

Diament Forbesa dla Mlekpolu

Diament Forbesa dla Mlekpolu

Spółdzielnia z Grajewa najwyżej ocenioną firmą z branży

Mlekpol znalazł się na wysokim 4 miejscu na liście regionalnej rankingu Forbesa i został najwyżej sklasyfikowaną spółdzielnią mleczarską w Polsce w sektorze rolno-spożywczym. Spółdzielnia Mleczarska z Grajewa zajęła 123 miejsce na ogólnopolskiej liście przedsiębiorstw osiągających przychody powyżej 250 milionów złotych.


Mlekpol, który w 2018 roku osiągnął przychód powyżej 4 miliardów złotych i skupił rekordową ilość mleka w Polsce wyłącznie od własnych dostawców, rozwija się bardzo dynamicznie. Niezależni Eksperci Forbesa, tworzący prestiżowy raport, wysoko ocenili intensywny wzrost Spółdzielni Mleczarskiej z Grajewa.

- Nasze inwestycje, powiększanie wolumenu sprzedaży i eksportu produktów, to zasługa przede wszystkim Spółdzielców i ich zaufania do konsekwentnie realizowanej polityki ekspansji. Eksperci Forbesa w swoim rankingu obliczyli, że wzrost ten wyniósł  22,5% w badanym okresie. komentuje Edmund Borawski, prezes Mlekpolu Ten sukces budują właśnie nasi Spółdzielcy oraz Pracownicy, odpowiedzialni za marki doceniane od lat w Polsce, w Europie i coraz bardziej na Świecie.

To już 12 edycja rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce przygotowana dla największego polskiego miesięcznika ekonomicznego Forbes przez Bisnode Polska. Do zestawienia trafiają podmioty, które składają sprawozdania finansowe do KRS, z wyjątkiem tych w upadłości lub likwidacji.  Wywiadownia Bisnode Polska uwzględniła firmy, które w latach 2013-17 raporty do KRS składały w terminie, z wysoką płynnością bieżącą i nie zalegające kontrahentom z płatnościami. O kolejności w rankingu decyduje tempo wzrostu w ostatnich trzech latach. Mlekpol znalazł się na liście dużych przedsiębiorstw o wysokości przychodów powyżej 250 mln.

 

Komentarze (3)

Brawo prezesie, życzymy dalszych sukcesów i zdrowia do działania.

Ja nie widze zadnej roznicy w jakosci prodoktow- Mlekpol-Danon-Zott- czy Mlekowita- jedynie roznice w cenach.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.