czwartek, 28 marca 2024

Warto przeczytać

  • 2 komentarzy
  • 6492 wyświetleń

Jak kształtują się ceny mieszkań w Łomży?

Rok 2021 jest czasem dynamicznych przemian w wielu dziedzinach naszego życia – nie wyłączając rynku nieruchomości. Z tego artykułu dowiesz się, jak prezentują się ceny mieszkań w Łomży oraz poznasz podstawowe informacje na temat funkcjonowania rynku nieruchomości.

Jak w bieżącym roku kształtują się ceny mieszkań w Łomży?


Rynek nieruchomości przechodzi obecnie prawdziwe odrodzenie po czasie stagnacji spowodowanej pandemią koronawirusa. Sytuacja ta stwarza ogromne możliwości zarówno dla inwestorów, jak i osób, które poszukują mieszkania dla siebie. Od trzeciego kwartału 2019 roku
średnia cena mieszkania w Łomży wzrosła niemalże dwukrotnie. Tak ogromna różnica cenowa jest doskonałą okazją inwestycyjną, zarówno dla osób, którym zależy na stworzeniu jak najlepszych warunków życia dla siebie i swojej rodziny, jak i inwestorów, zajmujących się wynajmem mieszkań. Przeglądając mieszkania na sprzedaż w Łomży wciąż możemy natknąć się na wiele okazyjnych ofert, które po latach okażą się doskonałą inwestycją.

Od czego zależą ceny mieszkań?

Analizując opłacalność wspomnianej inwestycji warto zwrócić uwagę na czynniki, wpływające na ostateczną cenę nieruchomości. Należą do nich standard wykonania mieszkania oraz budynku, w którym się ono znajduje, lokalizacja mieszkania oraz dodatkowe udogodnienia. Nie bez znaczenia pozostaje również sytuacja społeczno-gospodarcza, co najdobitniej ukazują wspomniane we wcześniejszej części artykułu wahania cen spowodowane nieprzewidzianymi wydarzeniami ostatnich lat.

Zmiana warunków udzielania kredytów hipotecznych oraz częstsze zmiany miejsca zamieszkania, spowodowane poszukiwaniem nowej pracy, mają również niemały wpływ na obowiązujące na rynku ceny. Rosnąca popularność własnościowych mieszkań przekłada się na wzrost ich wartości, zmieniając tym samym funkcjonowanie rynku. Dlaczego jednak wartość mieszkań w tak niewielkich miastach jak Łomża rośnie wraz z czasem?

Nowe trendy mieszkaniowe

Do niedawna uznaną normą był fakt, że największą wartość mają nieruchomości usytuowane w centrach wielkich miast, takich jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. Obecnie jednak z powodu rosnącej popularności pracy zdalnej trend ten zdaje się zmieniać. Coraz częściej poszukujemy raczej warunków, które zapewnią nam spokój po przepracowanym dniu – o ile tylko rodzaj wykonywanej pracy pozwala nam na taką elastyczność.

Wszystko wskazuje na to, że wraz z biegiem czasu wspomniany trend będzie coraz bardziej przybierał na sile, otwierając przed inwestorami całkowicie nowe okazje na gruncie mało popularnych wcześniej rozwiązań. Z danych serwisu Morizon.pl wynika, że średnia cena sprzedawanego w Łomży mieszkania to 332 tys. zł, natomiast średnia cena za metr kwadratowy to 5561 zł. Mieszkania w Łomży jednakże w perspektywie kilku lat ze względu na swoje walory w postaci urokliwej, spokojnej okolicy, mogą jeszcze bardziej zyskać na wartości, tworząc kolejne okazje inwestycyjne. Korzystając z serwisów ogłoszeniowych możemy na bieżąco śledzić sytuację rynkową oraz dynamicznie reagować na pojawiające się możliwości. W ten sposób zyskamy pewność, że nie ominie nas żadna okazja – niezależnie od tego, czy poszukujemy mieszkania dla swojej rodziny, czy też rozglądamy się za jak najlepszą inwestycją w przyszłość.

 

Komentarze (2)

Cele są różne, obecna sytuacja Wszystko komplikuje. Dlatego ja uznałam, że nie ma na co czekać, i to jest dobry moment na zmianę mieszkania do której przymierzam się od dawna. Z pomocą Góralczyk Nieruchomości sprzedałam mieszkanie i kupiłam nowe, większe, na nowym osiedlu.

My kupiliśmy, również z pomocą tego biura swoje pierwsze mieszkanie. Ceny rosną i nie zapowiada się, aby miało się to zmienić dlatego zdecydowaliśmy, że nie warto dłużej zwlekać.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.