poniedziałek, 27 września 2021

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 1501 wyświetleń

Komunikat Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Szanowni Państwo,

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, iż w dniu 1 sierpnia 2021 r., o godz. 17.00 na terenie całego województwa zostaną uruchomione syreny alarmowe, w celu upamiętnienia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.


Włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności urządzeń systemu wykrywania
i alarmowania, wykorzystując w tym celu uregulowania zawarte w art. 10 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r., w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 poz. 96).

Sygnały alarmowe przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne.

 

Komentarze (2)

No tak. Patriotyzm to siła napędowa wielu rządów. Żeby nie było, patriotyzm jest O.K. ale jeśli jest wykorzystywany do celów.. No niech każdy sobie odpowie.

Pamiętam jak zbierali po wioskach pieniądze na odbudowę Warszawy. Teraz chcą odbudowaną stolicę oddać niby ich spadkobiercom właścicielom. Teraz będą włączać syreny w rocznicę powstania. Niech włączają w Warszawie. Oni lekceważą prowincję. Powstanie było Warszawskie a nie całej Polski.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.