ŁKS II Łomża - WARMIA Grajewo 0:4 (0:2)

W minioną środę piłkarze WARMII Grajewo przystąpili do rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Nasz zespół w losowaniu trafił na występujący w Klasie A drugi zespół ŁKS 1926 Łomża, złożony z zawodników z roczników 2003/2004/2005. Po dość jednostronnym meczu WARMIA pokonała gospodarzy 4:0.

Nasza drużyna wystąpiła w Łomży w mocno eksperymentalnym składzie. Ze względu na kontuzje, brak możliwości zwolnienia z pracy/szkoły oraz udział w rozegranym w sierpniu meczu zespołu naszych rezerw na środowe spotkanie trener Zawadzki miał zaledwie 14 piłkarzy. Młoda drużyna ŁKS jest liderem w swojej grupie Klasy A i w tym sezonie jeszcze nie poniosła ani jednej porażki. W meczu z WARMIĄ młodzi piłkarze z Łomży pokazali się z zupełnie dobrej strony, ale nasz zespół od początku do końca kontrolował wydarzenia na boisku i pewnie wygrał 4:0. Prowadzenie dla grajewian już w 5 minucie meczu zdobył Damian Węgrzyn, który skierował piłkę do bramki po podaniu Hołtyna. Drugiego gola zdobył Łukasz Wojno w 29 minucie po świetnym dośrodkowaniu Alberta Staniszewskiego.

Po przerwie na 3:0 podwyższył zawodnik gospodarzy Mariusz Sulej, który pokonał własnego bramkarza. Wynik meczu ustalił Łukasz Wojno, który wykorzystał podanie Arciszewskiego i strzałem w róg pokonał Skorupskiego.

Kolejna runda rozgrywek o Puchar Polski odbędzie się 30 marca 2022 roku.

20.10.2021 Łomża, boisko ze sztuczną nawierzchnią

1/16 Pucharu Polski na szczeblu woj. Podlaskiego

ŁKS II Łomża – WARMIA Grajewo 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Damian Węgrzyn 5’, 0:2 Łukasz Wojno 29’, 0:3 Mariusz Sulej 52’ (samobójcza), 0:4 Łukasz Wojno 69’

ŁKS II: 12.Skorupski - 3.Sulej, 5.Drozdowski, 6.Łukasik (67' 21.Zięba), 7.Gietek (50' 13.Choinka), 8.Kosowski (Kpt), 10.Nowakowski (72' 9.Borawski), 14.Ruchała, 17.Skrodzki (35' 11.Wrotniak), 22.Kostyk (65' 20.Szerszniew), 23.Drewnowski (35' 18.Ostrowski)

REZERWA: 9.Borawski, 11.Wrotniak, 13.Choinka, 18.Ostrowski, 19.Konopka, 20.Szerszniew, 21.Zięba

TRENER: Albert Rydzewski

WARMIA: 1.Sobolewski – 13.Staniszewski, 18.Edison, 17.Arciszewski (Kpt), 2.Krupa – 7.Węgrzyn, 16.Chmielewski, 8.Kossyk (75’ 6.Śleszyński), 10.Nikolaichuk, 11.Hołtyn – 9.Wojno

REZERWA: 12.Święciński – 5.Randzio, 6.Śleszyński

TRENER: Leszek Zawadzki

Sędzia: Bartosz Tyszka (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Sulej, Nowakowski (ŁKS II)