Święto Niepodległości w SP 2

aktualizacja: 2019-11-13 17:25:34     nr wiadomości: 40713     przeczytano: 2537     Ilość komentarzy komentarze: 0

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 w Grajewie  przybrały formę scenki teatralnej przeplatanej pieśniami patriotycznymi. 12 listopada na sali gimnastycznej wspominaliśmy uczestników I wojny światowej i drogę Polski ku wolności pod hasłem „Wiwat Niepodległa”
Uczniowie klas VIII A, VII A oraz IV B odegrali krótkie przedstawienie, w którym objaśnili młodszemu pokoleniu, w jaki sposób doszło do rozbiorów oraz w jakich okolicznościach udało się Polakom odzyskać niepodległość. Poważne treści zostały przekazane w formie rozmowy prowadzonej przez wielopokoleniową rodzinę, w trakcie której  młodsi aktorzy / odgrywający role dzieci/ prezentowali swoje talenty recytatorskie i muzyczne. Najważniejszym jednak przesłaniem, jakie płynęło z ust młodych aktorów było to, że nikt z oglądających nie powinien ustawać w wysiłkach, żeby dbać o swoją Ojczyznę i jej rozwój. Każdy z widzów zrozumiał jasno płynące przesłanie, iż Ojczyzna to także  nasze miasto – Grajewo.


 Przedsięwzięcie przygotowały panie: Bożena Wierzbicka i Maria Jolanta Szymanowska. O oprawę muzyczną zadbała pani Lidia Brzozowska, której młodzi podopieczni mieli okazję pochwalić się swoimi niebagatelnymi talentami wokalnymi. Wsparcia udzieliła też pani Anna Łaguna i pan Jakub Okulewicz. Scenografię przygotował zespół artystyczny pod kierownictwem pani Jolanty Bieńkowskiej.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.