niedziela, 19 września 2021

Szczuczyn

Szczuczyn - Drugi Tydzień Kulturalnych Wakacji

Szczuczyn - Drugi Tydzień Kulturalnych Wakacji

Drugi tydzień (12.07. - 16.07.2021) Kulturalnych Wakacji z Biblioteką – Centrum Kultury w Szczuczynie dobiegł końca. Co działo się w minionym tygodniu?

PONIEDZIAŁEK 

Kilkanaście przeszkód sprawdzających szybkość, zręczność i wytrwałość Wakacjowiczów wyłoniło Rowerowych Mistrzów Kulturalnych Wakacji edycji 2021.

Tytuły Rowerowych Mistrzów zdobyli (wg kategorii wiekowych):

- Mikołaj Chmielewski ( do 9 lat)

- Piotr Danowski (powyżej 9 lat)

Rowerowi Mistrzowie otrzymali pamiątkowe puchary, zestaw upominków oraz vouchery na pizze - celem zregenerowania sił. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom rowerowych zmagań!

WTOREK

Totemowe maski – kreatywne, autorskie i oddające kolorystyką samopoczucie Wakacjowiczów.

ŚRODA

Pierwszy wyjazd rowerowy w ramach Kulturalnych Wakacji oraz drugi trening Turbobiegu na terenie Zespołu Szkół w Niećkowie za nami! Kilkanaście konkurencji zdecydowanie potwierdza, że finał Turbobiegu będzie bardzo zacięty!

Festiwal Kolorów w ramach projektu "Zakręceni Rowerzyści - Kolorowa Gmina Szczuczyn" programu #AktywAKCJA Polskiego Funduszu Rozwoju wyzwolił tyle pozytywnych emocji! I oto chodziło!

Wszystkim uczestnikom wyjazdu serdecznie dziękujemy za obecność. Zasoby Waszej energii są zdumiewające! 

Dziękujemy Dariuszowi Koniecko – Dyrektorowi Zespołu Szkół w Niećkowie za współpracę.

Dziękujemy pani Anecie Maciejewskiej z Grupy Ratowniczej Nadzieja z Grajewa za opiekę medyczną podczas wydarzenia.

CZWARTEK

Wyjazd na Plażę Miejską w Piszu śmiało możemy zaliczyć do udanych. Temperatura wody rewelacyjna! Dopiero w drodze powrotnej kilka kilometrów za Piszem - złapał nas deszcz, który zgubiliśmy przed samym Szczuczynem.

Po dotarciu pod Halę Sportową, ledwie Wakacjowicze wysiedli z autokaru deszcz zaatakował ze zdwojoną siłą jednakże wszyscy byli już w drodze powrotnej do rodzinnych domków.

PIĄTEK

Piątkowy wyjazd do Flisak Parku w Tykocinie to doskonałe połączenie nauki i zabawy.

Niezwykła historia Tykocina i otaczająca go przyroda przedstawiona przez przewodnika - pasjonata była pierwszym punktem w programie dzisiejszego dnia. Prezentacja eksponatów muzealnych i przyrodniczych skupiała uwagę wszystkich - bez wyjątku.

Park linowy umocnił nas tylko w przekonaniu, że odwaga i energia Wakacjowiczów jest ogromna! Treningi w ramach Turbobiegu i wyjazdy rowerowe też robią swoją robotę! Widać doskonałą kondycję! Rejsy "Malinką" pozwoliły złapać oddech i trochę odpocząć... aby znów oddać się szalonej zabawie! 

Wakacjowicze dziękujemy za wspólny wyjazd! A pani Krystynie Rosłoniewskiej za pomoc.

WAKACJOWICZE!

Do zobaczenia w kolejnych dniach!

Z wakacyjnymi pozdrowieniami,

Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

 

sobota, 18 września 2021

Koncert chóru "Błahowysnik"

sobota, 18 września 2021

82 rocznica agresji sowieckiej na Polskę

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.