wtorek, 26 października 2021

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 1879 wyświetleń

Uwaga na fałszywe smsy od nadawcy "Kwarantanna"

Uwaga na fałszywe smsy od nadawcy

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grajewie ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy "Kwarantanna". Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości.


Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron.


Instytucje dbające o cyberbezpieczeństwo alarmują o masowej akcji rozsyłania takich wiadomości. Ich celem jest uzyskanie dostępu do naszych haseł i kradzież pieniędzy.
Treść SMS-a jest we wszystkich przypadkach identyczna: "Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu. Więcej informacji na stronie ..."


Wiadomość, która dociera do coraz większej liczby odbiorców to oszustwo - pod żadnym pozorem nie należy otwierać strony podanej w wiadomości. W rzeczywistości instaluje się fałszywe oprogramowanie, które umożliwia monitorowanie wszystkich ruchów w telefonie, w tym także logowań np. do bankowości elektronicznej. Oszuści poznają w ten sposób loginy i hasła - wszystko, co wpisywane jest na telefonie. Koniecznie wyłącz telefon, jeśli zainstalowałeś podaną SMSem aplikację, następnie skontaktuj się ze swoim bankiem i zmień wszystkie hasła na bezpieczne.

 

fot. - w przypadku otrzymania podobnego smsa nie należy otwierać przesłanego linku;

 

poniedziałek, 25 października 2021

Jesienne zarybianie jeziora Toczyłowo i Mierucie

Komentarze (1)

Tak wygląda cyfryzacja po polsku.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.