poniedziałek, 27 września 2021

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 6834 wyświetleń

Wierzbowo - Boczki rozbudowa

Dobra wiadomość dla kierowców korzystających z drogi Wierzbowo - Boczki Świdrowo. Starostwo Powiatowe w Grajewie ogłosiło przetarg na rozbudowę drogi powiatowej nr 18078 na powyższym odcinku. Do 11 lutego br. zainteresowani mogą składać propozycje. O wyborze najkorzystniejszej zadecyduje zaproponowana cena i udzielony termin gwarancji lub rękojmi.

Zakres prac jest szeroki i obejmuje wykonanie prac przygotowawczych w tym m.in.: odtworzenie trasy i punktów wysokościowych przy liniowych robotach ziemnych w terenie równinnym, wycinkę drzew wraz z karczowaniem pni, usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu), rozebranie nawierzchni z brukowca, chodników z płytek betonowych i kostki brukowej a także demontaż części przelotowej przepustów z rur, ścianek czołowych i law fundamentowych przepustów oraz tablic znaków drogowych.

W ramach inwestycji zostaną wykonane roboty ziemne, odwodnienie korpusu drogowego, podbudowa, nowa nawierzchnia i prace wykończeniowe. Droga będzie oznakowana z urządzeniami ruchu bezpieczeństwa. W miejscowościach zostaną wykonane chodniki z szarej kostki brukowej na podsypce cementowo-piaskowej oraz progi zwalniające wyspowe z elementów prefabrykowanych. Przedsięwzięcie obejmie także przebudowę urządzeń elektroenergetycznych.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, realizowana w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" w ramach działania: "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Planowany termin zakończenia wszelkich prac upływa 24 czerwca br.

 
/e/

Komentarze (8)

ale już ścieżek rowerowych nie przewidziano

Po co te przypisywanie przecież tę inwestycję rozpoczęły poprzednie władze i rady Gminy i Powiatu po co dzielić ludzi powinno nam wszystkim chodzić o wspólne inwestycje bez żadnych FOCHÓW po co dzielić ludzi.

Zapomnieliście dodać że Gmina i Powiat tęż się do tej inwestycji muszą się dołożyć i to spore kwoty.

co na to mieszkańcy Wojewodzina ...ścieżka rowerowa ..a może Wojewodzin - Grajewo , nawet uczniowie mogą dojeżdżać do technikum i jaki jest stan tej drogi nie remontowanej od wieków czy Wojewodzin jedna z największych miejscowości gminy nie ma nic do otrzymania od samorządu ?

A moze tak droga Mareckie Dybla tam nie mozna jezdzic jeszcze zima a jak przyjdzie wiosna to bedzie dziura na dziurze troche podsypio zwirem i zadowoleni

Kiedy bedzie modernizacja drogi z Mareckie- Dybla mieszkancy doczekajo sie w koncu.

Kiedy mieszkancy MARECKIE- DYBLA bedo mieli dobro wiadomosc w sprawie drogi

Do mieszkaniec wiesz ze drogę mareckie dybla zrobi inwestor a to jeszcze zejdzie

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.