Warto przeczytać

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o kubeczku menstruacyjnym

Miesiączka to niewątpliwie trudny czas dla każdej kobiety. Coraz więcej pań decyduje się na zakup kubeczka menstruacyjnego, który kryje w sobie całe mnóstwo zalet, a przede wszystkim zwiększa Twój komfort podczas „tych” dni. Dowiedz się, czemu jest o wiele lepszy niż jednorazowe produkty higieniczne, dobierz odpowiedni rozmiar dla siebie i naucz się poprawnie zakładać kubeczek menstruacyjny. 

 

Kubeczek menstruacyjny - dlaczego jest lepszy od podpasek i tamponów?

Od jakiegoś czasu jest bardzo głośno na temat wprowadzania do życia codziennego ekologicznych rozwiązań. Czy wiesz, że zużyte zwykłe podpaski i tampony zalegają na wysypiskach śmieci, gdyż nie da się ich ponownie przetworzyć? Ponadto podczas każdej miesiączki musisz wydawać minimum kilkanaście złotych na produkty higieniczne. Kubeczek menstruacyjny, który jest odpowiednio czyszczony i konserwowany po każdym użyciu, może posłużyć Ci nawet na… kilkanaście lat stosowania! To naprawdę bardzo ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie.

Dzięki temu, że jest szczelny i niewyczuwalny, nie przeszkadza Ci podczas uprawiania sportu, pływania a nawet snu. Ponadto możesz wymieniać go raz na 8-12 godzin (w zależności od tego, jakiej marki kubeczek wybierzesz). Wtedy wystarczy go dokładnie wypłukać i ponownie założyć.

Korzystając z tego akcesorium, nie narazisz się na zakażenia dróg rodnych, ponieważ kubeczek menstruacyjny jest wykonany wyłącznie z bezpiecznych materiałów. Nie ulega procesowi rozkładu, więc zapomnisz o wydzielaniu nieprzyjemnego zapachu oraz o podrażnieniach.

 

Jaki rozmiar kubeczka menstruacyjnego wybrać?

W tym wypadku należy wziąć pod uwagę kilka różnych kwestii. Przede wszystkim kubeczki najczęściej mają rozmiary oznaczone literami S, M i L (podobnie jak w ubraniowej rozmiarówce). Po te najmniejsze powinny sięgać kobiety o szczupłej budowie ciała i dość niskim wzroście, które nie rodziły siłami natury. Jeśli jednak Twoje krwawienia są bardzo obfite, rozważ większy rozmiar kubeczka. Dla kobiet, które są już po porodzie naturalnym oraz są wysokie, najlepsze będą opcje M i L. Jeśli nadal masz wątpliwości, zawsze możesz zweryfikować informacje zamieszczone na stronie producenta – to powinno rozwiać wszelkie Twoje obawy.

Już wiesz, która z tych opcji będzie dla Ciebie najlepsza? Tutaj znajdziesz całe mnóstwo różnych rozmiarów i rodzajów kubeczków menstruacyjnych: https://makeup.pl/categorys/722642/

 

Jak poprawnie założyć kubeczek menstruacyjny?

To fakt, pierwsze aplikacje tego produktu nie należą do najłatwiejszych, jednak nie martw się – z czasem dojdziesz do wprawy i zakładanie nie będzie sprawiało Ci większych trudności. Praktyka czyni mistrza!

Grunt, to znalezienie odpowiedniej pozycji. Możesz to zrobić, siedząc na toalecie, kucając (według wielu kobiet jest to najbardziej wygodny wariant) lub też z nogą uniesioną do góry, na przykład opierając ją o wannę. 

Drugi krok to prawidłowe zwinięcie kubeczka. Tutaj też masz do wyboru kilka opcji. Radzimy, byś przetestowała wszystkie z nich – wtedy na pewno szybko znajdziesz tę najlepszą. Możesz go złożyć na pół tak, by przypominał literę C, uformować w literę S bądź też ścisnąć na kształt róży. 

Po włożeniu do pochwy, kubeczek nie powinien być wyczuwalny, gdyż otwiera się i zasysa dzięki wytworzonemu podciśnieniu. Zawsze możesz także złapać za wystającą końcówkę i delikatnie go okręcić, by dostosował się do Twoich anatomicznych kształtów. 

Nie zapominaj o tym, że przed pierwszym użyciem i po zakończeniu miesiączki należy wyparzyć kubeczek – przed 5-10 minut gotuj go w garnku lub specjalnej misce z wodą. To akcesorium jest w stanie realnie wpłynąć na Twój komfort podczas miesiączki – nie wahaj się już dłużej i wypróbuj go, a szybko zapomnisz o podpaskach i tamponach.


Anna Chrząstek

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.