wtorek, 26 października 2021

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 4801 wyświetleń

Wybuchowe grzybobranie

Wybuchowe grzybobranie

Nietypowym znaleziskiem zakończyło się grzybobranie dla mieszkańca Ełku. Mężczyzna zauważył oparty o sosnę pocisk artyleryjski z zapalnikiem. Przekazał taką informację pod numer alarmowy.


Okazuje się, że szukając w lesie grzybów można natrafić także na niebezpieczne pamiątki przeszłości.
15 września br. w lesie nieopodal Nowej Wsi Ełckiej grzybiarz zauważył pocisk artyleryjski z zapalnikiem. Niewybuch oparty był o drzewo. O swoim nietypowym znalezisku poinformował służby, dzwoniąc pod numer alarmowy.
Dzięki temu pocisk został zabezpieczony i zostanie zneutralizowany przez profesjonalistów w odpowiednich warunkach.


Przypominamy, aby nie dotykać tego typu znalezisk. Nie wolno ich przenosić, odkopywać, czy manipulować przy nich. O znalezieniu niewybuchu, niewypału należy powiadomić policję, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem innych osób. - KPP Ełk (
16.09.2021r.)

 

poniedziałek, 25 października 2021

Jesienne zarybianie jeziora Toczyłowo i Mierucie

Komentarze (1)

Jako dziecko chyba 12 letnie w latach 50 - ych znalazłem z kolegą identyczny pocisk wbity niemal pionowo w miękką ziemię, w zasadzie bagno, które było na terenie dzisiejszego Parku Solidarności przed zmeliorowaniem terenu.
Teraz wiem, że pocisk nie wybuchł, bo zapalnik nie miał oporu twardego gruntu, wystawał na jakieś 10 - 15 cm, stawaliśmy na pocisku (!) wbijając go w bagno, został w grzęzawisku, jak widać mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu, bo żyję!
Prawdopodobnie pocisk to był remanent po ostrzale Grajewa z terenu Prus Wschodnich w 1941 r.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.