ZS Szczuczyn oferta edukacyjna

aktualizacja: 2020-08-24 07:26:15     nr wiadomości: 42545     przeczytano: 10301     Ilość komentarzy komentarze: 4

Oferta edukacyjna Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie
na rok szkolny 2020/2021

 


 

Młodzież klas 8 szkół podstawowych za chwilę stanie przed nie lada wyborem dotyczącym decyzji kontynuowania nauki w szkole ponadpodstawowej. Przy pomocy tego artykułu chciałbym pokazać, iż ten wybór nie musi być trudny i problematyczny. Chciałbym zachęcić Ciebie do wybrania oferty naszej szkoły, w której rozwiniesz swoje pasje i zainteresowania, szkoły, w której myślimy poważnie o Tobie i Twojej przyszłości. 

W naszym zespole funkcjonuje:

 • Liceum Ogólnokształcące,
 • Technikum kształcące w zawodach:
  technik pojazdów samochodowych,
  technik logistyk,
  technik mechanik,
  technik elektryk.
 • Szkoła Branżowa I Stopnia kształcąca w zawodach:
  mechanik pojazdów samochodowych,
  ślusarz,
  mechanik-monter maszyn i urządzeń,
  operator obrabiarek skrawających.


Liceum Ogólnokształcące

Jest to 4 letnia szkoła, która skierowana jest przede wszystkim dla osób, które chcą kontynuować naukę na studiach wyższych. Liceum Ogólnokształcące jest szkołą, która utrzymuje wysoki poziom nauczania. Wszyscy kandydaci, którzy do niej trafią, mogą mieć jedną pewność - Wasz wybór to inwestycja w przyszłość. Nasze LO daje możliwość realizacji nauki języka angielskiego w zakresie rozszerzonym, a także języka niemieckiego. Ponadto, uczniowie sami wybierają dwa dodatkowe  przedmioty, które chcą realizować w zakresie rozszerzonym. Możesz wybrać takie przedmioty jak: język polski, matematyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, historia, biologia, chemia, fizyka.

O jakości naszego liceum ogólnokształcącego mogą świadczyć wysokie wyniki z egzaminów zewnętrznych oraz odsetek uczniów, którym pomogliśmy dostać się na wymarzone studia. 

Technikum
Jest to 5-letnia szkoła, gdzie, w trakcie nauczania, uczniowie uzyskują kwalifikacje zawodowe, a także mają możliwość przystąpienia do egzaminów maturalnym pod koniec procesu kształcenia. Technik pojazdów samochodowych jest idealnym kierunkiem dla pasjonatów motoryzacji. Bogato wyposażona baza warsztatowa oraz Stacja Kontroli Pojazdów sprawiają, że nauka jest nie tylko efektywna, ale także przygotowuje przyszłych absolwentów do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży motoryzacyjnej. Zawód ten przygotuje Ciebie do pracy w stacjach obsługi pojazdów samochodowych, zakładach produkcyjnych i naprawczych czy też salonach sprzedaży samochodów. 

Technik logistyk jest zawodem nowoczesnym z szansą na ciekawą pracę. Jest to zawód, bez którego nie funkcjonuje żadne przedsiębiorstwo, w związku z powyższym, jest to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku krajowym i europejskim. Technik logistyk daje Tobie możliwość pracy w działach logistyki przedsiębiorstw handlowych, przemysłowych, dystrybucyjnych, usługowych, oraz transportowo - spedycyjnych. Innymi słowy, jest to kierunek, który przygotuje Ciebie do roli menadżera w firmie, do roli, która odgrywa bardzo istotną rolę w działalności każdego przedsiębiorstwa. 

Technik elektryk jest zawodem, który przygotuje Ciebie do montażu, konserwacji oraz eksploatacji instalacji elektrycznych. W trakcie nauki zostaniesz doposażony w profesjonalną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności elektrycznej oraz pracy w firmach państwowych. 

Technik mechanik jest zawodem szerokoprofilowym, który ma za zadanie przygotować Ciebie do naprawy i konserwacji elementów maszyn, urządzeń i narzędzi. Nauczymy Ciebie jak sprawnie i efektywnie poruszać się w dziedzinie mechanizacji oraz poznasz szeroki wachlarz działań w tej specjalizacji. 


Szkoła Branżowa I stopnia
Jest to szkoła, która ukierunkuje Ciebie na potrzeby rynku pracy, przygotuje do podjęcia pracy zawodowej oraz da możliwości do kontynuowania nauki na dalszych etapach kształcenia.

Nawiązując do prognozy Ministra Edukacji Narodowej na zapotrzebowanie fachowców w województwie podlaskim, która to została ogłoszona w październiku 2019 r., wszystkie nasze kierunki kształcenia pokrywają się z zapotrzebowaniem rynku pracy w naszym regionie. Nasza szkoła przygotuje Ciebie do pracy w zawodzie, których rynek pracy nigdy „nie ma dość”. 

Strefa Ekonomiczna Szczuczyn czy też Lokalny Inkubator Przedsiębiorczości to przedsięwzięcia, które zapewniają zatrudnienie w proponowanych przez nas zawodach. Są to inwestycje, które sprawiają, że znalezienie pracy nie będzie niczym trudnym oraz problematycznym.

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość nauki w salach, które zostały wyremontowane oraz doposażone w profesjonalne pomoce dydaktyczne. Baza warsztatowa, zaplecze techniczne, narzędzia oraz urządzenia pomiarowe nie odbiegają od tych, które na bieżąco wykorzystywane są w zakładach pracy. Bezpieczeństwo, monitoring, wysoki poziom nauczania, wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, kompleks sportowy, czy też szereg zajęć pozalekcyjnych oraz integracyjnych to tylko namiastka tego, co czeka Ciebie w Zespole Szkół w Szczuczynie.

Nasza szkoła od 10 lat korzysta z Projektów Unijnych, które dają Tobie możliwość odbywania praktyk zawodowych za granicami naszego kraju. Projekty, dzięki którym nasza szkoła jest stale modernizowana oraz sukcesywnie staje się szkołą XXI wieku. 

Jako uczeń naszej szkoły masz szansę otrzymać wiele stypendiów finansowych, stypendia Ministra czy też Starosty czekają na Ciebie. Co więcej, projekt dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego daje Tobie możliwość otrzymania ogromnego stypendium w kwocie 1000 zł na miesiąc. 

Drogi absolwencie klasy 8 szkoły podstawowej. Mam nadzieję, że chociaż odrobinę przybliżyłem zalety funkcjonowania Zespołu Szkół w Szczuczynie. Jestem pewien, że będąc naszym uczniem, spełnisz swoje ambicje zawodowe jak i życiowe. Nasza szkoła jest miejscem, które pomoże Tobie określić ścieżkę zawodową, zapewni wysokie wyniki z egzaminów zewnętrznych oraz przygotuje Ciebie do kontynuowania nauki w szkolnictwie wyższym. Zapytasz się „skąd ta pewność?” Otóż sam jestem absolwentem Zespołu Szkół w Szczuczynie, szkoły, która nie tylko mi, ale wielu innym osobom pomogła w spełnieniu swoich ambicji zawodowych jak i życiowych.

Mam nadzieję, że spotkamy się 1 września 2020 r. na rozpoczęciu nowego roku szkolnego, roku, który będzie początkiem Twoje wielkiej przygody z Zespołem Szkół w Szczuczynie.

Łukasz Kowalski

Super że ta szkoła złapała wiatr w żagle!!! Miło wspominam lata spędzone w murach tej szkoły 😘
Napisał: Absolwentka dodano: 2020-06-21 09:29:34

Też miło wspominam naukę w tej szkole. Bez problemu zdałam maturę i dostałam się na studia na uczelni technicznej także polecam niezdecydowanym.
Napisał: Xyz dodano: 2020-06-24 09:32:44

Szkoła z przedwojennymi tradycjami , w dodatku powrót do patrona JP , od 10 lat .Młodzież musi chcieć się uczyć . powodzenia
Napisał: alfred dodano: 2020-06-24 11:58:15

Bardzo miło wspominam czas w tej szkole, szkoła, która wykształciła wielu fachowców...pozdrawiam...mechanik
Napisał: Krzysiek dodano: 2020-07-16 15:39:43

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.