ZUS przyjmuje wnioski

aktualizacja: 2017-09-04 15:15:23     nr wiadomości: 32865     przeczytano: 5491     Ilość komentarzy komentarze: 1

Od 1 września br. w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych można składać wnioski o wcześniejszą emeryturę. Ustawa umożliwiająca przejście na emeryturę w wieku 60 lat w przypadku kobiet i 65 lat w przypadku mężczyzn wejdzie w życie za miesiąc. 

W całym województwie podlaskim pracownicy obsłużyli już 1625 klientów, w Biurze Terenowym Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Grajewie – 87 osób. ZUS ze swojej strony zapewnił jak najlepszą i sprawną obsługę klientów. Średni czas oczekiwania wynosił ok. 5 min., nikt z klientów nie czekał dłużej niż 15-20 min.

Wnioski można składać osobiście, przesłać pocztą lub poprzez platformę usług elektronicznych PUE ZUS (wymagany podpis elektroniczny i ustalony kapitał początkowy). Poprzez platformę można też umówić się na wizytę w oddziale.

Osoby, które nie  mają ustalonego kapitału początkowego, powinni razem z wnioskiem o emeryturę (druk EMP) złożyć komplet dokumentów potwierdzających okresy zatrudnienia przed 1 stycznia 1999 r. i dołączyć wysokość wynagrodzenia. Jeśli mamy ustalony kapitał, a nie wystąpiliśmy w ostatnich latach o jego przeliczenia po wprowadzonych zmianach do ustawy, to ZUS przy rozpatrywaniu wniosku emerytalne zrobi to z urzędu i uwzględni wszystkie zmiany – informuje Katarzyna Krupicka Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa podlaskiego.

 

Sprawna i najlepsza obsługa klienta to chyba nie w Grajewie. Pani która zajmuje sie wnioskami o emeryturę jest bardzo nieprzyjemna a szczegolnie jezeli chodzi o obsługę prostego człowieka który nie wszystko rozumie to wtedy Pani pokazuje swoją wyższośc i z pogardą odpowiada na pytanie petenta.
Napisał: kasia dodano: 2017-09-06 12:00:33

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.