Za szybko i bez prawa jazdy

aktualizacja: 2020-12-02 09:30:57     nr wiadomości: 44163     przeczytano: 2492     Ilość komentarzy komentarze: 0

Policjanci grajewskiej drogówki, w ramach działań „Kaskadowy pomiar prędkości” zatrzymali do kontroli drogowej 44 letniego kierowcę volkswagena. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość obszarze zabudowanym o 86 km/h. Dodatkowo nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Niechlubny rekordzista za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W miniony piątek, od wczesnych godzin porannych, policjanci grajewskiej "drogówki", na terenie całego powiatu, przeprowadzali kaskadowy pomiar prędkości. Celem tych działań było egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości głównie na drogach o dużym natężeniu ruchu. Jednym z takich miejsc, również wskazanych przez Internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jest miejscowość Popowo na drodze krajowej 61. To właśnie tam w piątkowy poranek, w trakcie pomiaru prędkości nadjeżdżającego pojazdu, policyjny miernik wskazał 134 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali volkswagena do kontroli. Okazało się, że  44 letni kierowca nie posiadał także przy sobie prawa jazdy. Mundurowi uniemożliwili mieszkańcowi Kolna dalszą jazdę. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zachęcając do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przypominamy, że za pomocą tej aplikacji można przekazać informacje uwzględniające wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapę zagrożenie jest analizowane i sprawdzane przez policjantów.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.