Zadzwonisz na 998 zgłosi się CPR

aktualizacja: 2021-01-27 12:35:56     nr wiadomości: 44677     przeczytano: 2363     Ilość komentarzy komentarze: 2

W dniach 1-5 lutego 2021 r. w województwie podlaskim zaplanowano przełączenie strażackiego numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku (CPR). W powiecie grajewskim zmiana nastąpi 3 lutego br. 

Oznacza to, że dzwoniąc z terenu województwa podlaskiego na numer 998 zostaniemy połączeni z CPR. Operator przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Numer 112 oczywiście nadal obowiązuje.

- Dyżurny stanowiska kierowania straży pożarnej na podstawie otrzymanego z CPR zgłoszenia będzie dysponował odpowiednie do sytuacji siły ratownicze oraz koordynował prowadzone działania. Na dzień dzisiejszy dzieje się tak już ze wszystkimi zgłoszeniami alarmowymi dotyczącymi straży pożarnej, a wykonanymi bezpośrednio na numer 112 - informuje mł. bryg. Marcin Janowski, rzecznik prasowy KW PSP.

W związku z procesem przełączania nie są przewidywane istotne, z punktu widzenia obywateli, zakłócenia w zakresie możliwości zgłoszenia zagrożenia na numer alarmowy 998. Województwo podlaskie jako pierwsze przełącza numer alarmowy 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Wraz z województwem lubelskim nasz region uczestniczy w pilotażu tego przedsięwzięcia. Ocena przebiegu pilotażu w ww. województwach, będzie miała wpływ na decyzję co do kontynuacji tego procesu w pozostałych województwach.

 

  - KP PSP Grajewo, ul. Wojska Polskiego 74

po pierwszej wichurze lub większym zdarzeniu przełączą spowrotem do powiatów
Napisał: bibi dodano: 2021-01-27 21:13:31

Nie przełącza bo to jest przeciez takie europejskie. Na zachodzie mają to i my będziemy mieli. A czy to lepiej czy gorzej to już mniej istotne.
Napisał: Ll dodano: 2021-01-28 20:34:02

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.