piątek, 29 marca 2024

Zapaśniczy sukces

12 medali zdobyli podlascy zapaśnicy i zapaśniczki w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek i Młodzików w zapasach w stylu wolnym, które odbyły się w dniu 01.10.2011 roku w Borkowicach woj. mazowieckiej, tj. 3 złote, 1 srebrny oraz 8 brązowych. Turniej zgromadził 140 zawodników oraz 83 zawodniczki z 4 województw: warmińsko- mazurskiego, kujawsko- pomorskiego, mazowieckiego oraz podlaskiego. Ponownie dobrą forma popisali się przedstawiciele szczuczyńskiej „GWIAZDY”, którzy zdobyli 7 medali:

złote – Magdalena Drobińska w kat. do 37kg i Aleksandra Drobińska w kat. do 40kg, srebrny- Mateusz Trojanowski w kat. do 42kg , brązowe- Weronika Sulimowicz w kat. do 44kg, Milena Kurzątkowska w kat. do 48kg, Damian Trojanowski w kat. do 38kg oraz Marcin Wróblewski w kat. do 59kg. Spośród przedstawicieli „GWIAZDY” szansę na brązowy medal mieli również: Adrian Godlewski w kat. do 42kg, Mateusz Podbielski w kat. do 73kg, Ewa Pawłowska w kat. do 57kg oraz Karolina Trzcińska w kat. do 67kg, jednak przegrali swoje pojedynki i zajęli ostatecznie 5 miejsca w swoich kategoriach wagowych. Dziewczęta ze Szczuczyna drużynowo zajęły 2 miejsce na 15 startujących ekip, chłopcy zajęli 5 miejsce na 26 startujących ekip.

Pozostałe medale zdobyli: złoty- Żaneta Wasilewska LMUKS „Olimpik” Suwałki w kat. do 44kg, brązowe- Zuzanna Zubowicz LMUKS „Olimpik” Suwałki w kat. do 52kg, Narewki Erwin LMUKS „Olimpik” Suwałki w kat. do 85kg, Dawid Czaus „AMATOR” Juchnowiec w kat. do 35kg oraz Szymon Zimnych „PODLASIE” Białystok w kat. do 42kg. Walki o brązowe medale przegrali zajmując ostatecznie 5 miejsca w swoich kategoriach wagowych: Kwiatkowski Krzysztof MOSiR Grajewo w kat. do 35kg, Lenczewski Wojciech KS „PODLASIE” Białystok w kat. do 47kg oraz Marko Sebastian MOSiR Grajewo w kat. do 100kg.