• 6510 wyświetleń

Złoto i srebro dla PG 1

Złoto i srebro dla PG 1 Grajewo w Finale Gimnazjady Województwa Podlaskiego

W dniu 04.06.2016r. na Stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku przeprowadzone zostały Finały XVI Podlaskiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce im. Stanisława Baszenia. W konkurencjach finałowych Gimnazjady prawo startu miała najlepsza szesnastka zawodników wyłoniona na półfinałach wojewódzkich.
    W Finale chodu sportowego na dystansie 3000m świetnie spisały się uczennice Publicznego Gimnazjum nr1 w Zespole Szkół Miejskich nr 1w Grajewie - zwyciężyła Weronika Skibniewska  z wynikiem 19:04,08, uzyskując złoty medal dla naszej szkoły. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyła uczennica klasy II – Katarzyna Krzyżanowska.
    Poza chodziarkami w Gimnazjadzie bardzo dobrze zaprezentowały się pozostałe uczennice naszej szkoły: Magdalena Godlewska - w rzucie oszczepem zajęła siódme miejsce i Karolina Żbikowska - w biegu na dystansie 600m zajęła jedenaste miejsce. Dziewczęta w klasyfikacji szkół zajęły 11 miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!