Życzenia - sms czy pocztówka?

aktualizacja: 2015-12-19 20:38:10     nr wiadomości: 27063     przeczytano: 4272     Ilość komentarzy komentarze: 3

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Święta to doskonała okazja, aby okazać naszym bliskim, jak bardzo nam na nich zależy. Najwyższy czas, aby wysłać świąteczne życzenia.

W dobie komputerów, telefonów komórkowych, smsów, e-maili i innych wynalazków technologicznych, tradycyjne wysyłanie kartek świątecznych za pośrednictwem poczty powoli przechodzi do lamusa.

Dla zwolenników Internetu i telefonii komórkowej, sms czy e-mail jest szybszym i wygodniejszym sposobem komunikacji. Świąteczne życzenia można wysłać za pomocą sms-a lub pisząc tradycyjnego e-maila z dodatkiem e-kartki, czyli kartki elektronicznej, która obok motywu graficznego może zawierać animacje lub dźwięk.

W świecie, w którym na każdym kroku mamy do czynienia z nowinkami technologicznymi, nadal żyją ludzie, którzy z sentymentem powracają do starej metody składania świątecznych życzeń – za pomocą odręcznie wypisanej kartki.

- odkąd sięgam pamięcią wstecz – uwielbiam dostawać pocztówki świąteczne i nie zaprzeczam, że również chętnie je wysyłam. Nie ma wątpliwości, że w natłoku codziennych obowiązków wypisanie ich zajmie trochę czasu, nie mówiąc już o przejściu się na pocztę i czekaniu w kolejce po znaczek. Ale warto – odpowiedziała pani Krysia, mieszkanka os.Południe w Grajewie.

"Istnienie grona stałych zwolenników świątecznych kartek, potwierdza Alicja Arasimowicz, naczelnik Urzędu Pocztowego Nr 1 w Grajewie - Jak co roku w grudniu, zauważamy znaczny wzrost ilości nadawanych przesyłek listowych. Nie jest to może tak dynamiczne jak 5 lat temu, ale potwierdzam, że sympatycy tradycyjnej kartki świątecznej jeszcze istnieją."

Choć wydawałoby się, że kartki świąteczne powinny odejść w zapomnienie, to tak się nie dzieje. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego że, choć sami najchętniej wysyłamy sms-y, to osobiście wolelibyśmy otrzymać tradycyjną świąteczną kartkę. 

 

e-Grajewo.pl

Pocztówka. SMS wysyłają lenie.
Napisał: karol dodano: 2015-12-20 11:53:49

Oczywiście,że pocztówka,inaczej być nie może!
Napisał: Bogumiła dodano: 2015-12-20 19:32:54

Pewnie, że pocztówka! Oby tylko nie z gotowym tekstem życzeń.
Napisał: dobra_pani dodano: 2015-12-20 23:17:40

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.