Dreństwo 360°

aktualizacja: 2021-04-15 16:35:05     nr wiadomości: 45391     przeczytano: 1925     Ilość komentarzy komentarze: 1

Dreństwo  – wieś  położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Bargłów Kościelny. Wieś królewska starostwa rajgrodzkiego w ziemi bielskiej województwa podlaskiego w 1795 roku. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa suwalskiego.

Polecamy uwadze miłą zatoczkę - atrakcyjne miejsce rekreacyjne z wieloma atrakcjami.

Jezioro leży w strefie krajobrazu nizinnego, pagórkowatego pojeziernego, przechodzącego od południowego krańca w krajobraz sandrowy pojezierny. Przez jezioro przepływa rzeka Jegrznia. Jest to zbiornik o typie rybackim sielawowym, w którym najczęściej występują: sielawa, stynka, ukleja, sieja, płoć, leszcz, okoń, węgorz, szczupak. Według urzędowego spisu opracowanego przez Komisję Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych (KNMiOF) nazwa tego jeziora to Dręstwo. W różnych publikacjach i na mapach topograficznych jezioro to występuje pod nazwą Dreństwo lub też Rybczyzna.

 

e-Grajewo.pl

Jak to się ma do d Drenstwa ?
Napisał: Vvv dodano: 2021-04-16 10:53:52

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.