Jeździł skradzionym rowerem

aktualizacja: 2021-04-19 11:21:37     nr wiadomości: 45417     przeczytano: 4175     Ilość komentarzy komentarze: 1

(19.04) Po 3 dniach od zdarzenia policjanci z Ełku zatrzymali 39-latka, który ukradł z podwórka przypięty rower o wartości 550 złotych. Złodziej prysnął gazem w twarz znajomemu pokrzywdzonego, który rozpoznał rower kolegi i próbował go odzyskać. Policjanci ujawnili rower w samochodzie 39-latka.

Kryminalni z Ełku ustalili i zatrzymali 39-latka, który ukradł rower. Z ustaleń wynika, że mężczyzna chodząc nocą po mieście zauważył na jednym z podwórek przypięty rower, który mu się spodobał. Przeciął linkę zabezpieczającą i zabrał go. W dzień jeździł nim po mieście i wtedy rower został rozpoznany. Mężczyzna próbował odzyskać własność kolegi, wtedy 39-latek zaczął być agresywny, prysnął mu gazem w twarz i odjechał.

Policjanci ustalili, gdzie 39-latek dorywczo pracuje i tam go zatrzymali. Rower został odnaleziony w jego samochodzie. Jak się okazało złodziej odkręcił już z ukradzionego roweru koło i zamontował w swoim. Ostatecznie rower został odzyskany i trafił do prawowitego właściciela.

39-latek usłyszał zarzut kradzieży i naruszenia nietykalności cielesnej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. (za: KPP Ełk)

_______
Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał natomiast kierowca zatrzymany przez policjantów w Ełku. Mężczyzna poruszał się nocą po mieście ze swoim znajomym, który okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary 12 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali w Ełku w nocy z soboty na niedzielę do kontroli drogowej pojazd daewoo. Za jego kierownicą siedział kompletnie pijany mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że 24-latek jeździ po ulicach miasta, mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna nie jechał sam. Po wylegitymowania pasażera okazało się, że jest on poszukiwany. 21-latek został zatrzymany i trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi 12 miesięcy za wcześniej popełnione przestępstwo.

Nietrzeźwemu kierowcy policjanci od razu zatrzymali prawo jazdy. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, minimum 5000 złotych grzywny i zakaz kierowania. - KPP w Ełku

 

Serdeczne podziękowania patrolowi policyjnemu, który skutecznie, w środku nocy, interweniował w bloku 12 na Osiedlu Centrum. Cicha, szybka i kulturalna interwencja. Pełen szacun.
Napisał: Genowefa dodano: 2021-04-19 13:29:57

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.