Odzyskano naczepę za 150 tys.

aktualizacja: 2021-05-10 12:53:56     nr wiadomości: 45613     przeczytano: 3414     Ilość komentarzy komentarze: 0

Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali skradzioną w Holandii naczepę. Jej wartość oszacowano na 150 tys. zł.

W minioną sobotę funkcjonariusze suwalskiej KAS wspólnie z funkcjonariuszami Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali do kontroli tira z naczepą kierowanego przez 34-letniego Rosjanina. W trakcie sprawdzania pojazdu okazało się, że naczepa marki Krone figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen oraz Interpolu jako skradziona 1 lutego 2021 roku na terytorium Holandii.

W wyniku dalszej kontroli stwierdzono, że w dowodzie rejestracyjnym naczepy widnieje inny numer VIN niż zamieszczony na pojeździe. Wartość odzyskanej naczepy wyprodukowanej w 2017 roku oszacowano na 150 tys. zł.

Zatrzymany obywatel Rosji wraz z naczepą pochodzącą z przestępstwa zgodnie z właściwością został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy Policji w Suwałkach. Samochód ciężarowy marki został oddany właścicielowi firmy przewozowej. - informuje podlaska KAS

 

  - fot. podl. KAS   - fot. podl. KAS
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.