Pożar bel siana w Grajewie

aktualizacja: 2021-05-06 16:27:16     nr wiadomości: 45583     przeczytano: 4490     Ilość komentarzy komentarze: 2

5 maja br. po godz. 16.00 grajewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze ponad 30 bel siana składowanego na łące nieopodal bocznicy kolejowej w Grajewie. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej, zastano ogniem objętą stertę siana w belach o powierzchni około 280 metrów kwadratowych. Z informacji uzyskanych od właściciela wynikało, że składa się ona z niemal 90 bel.

Strażacy podali prądy gaśnicze wody na ognisko pożaru, a następnie jeszcze się tlące rozłożyli w celu ich dogaszenia. Przebieg akcji usprawnił wykorzystany ciągnik rolniczy z ładowaczem. 

- Jesteśmy w trakcie ustalania przyczyny pożaru. Jedną z hipotez branych pod uwagę jest zaprószenie ognia przez osoby nieznane – mówi nam mł. bryg. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Dzięki szybko podjętej akcji gaśniczej wyeliminowano zagrożenie dla pobliskich budynków mieszkalnych i składu towarowego na bocznicy kolejowej. Działania prowadziło łącznie 6 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu grajewskiego w sile 21 ratowników.

 
  - Autor zdjęć: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie   - Autor zdjęć: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie   - Autor zdjęć: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie   - Autor zdjęć: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Chyba słabo poszło, że musieli wracać dwa razy
Napisał: Sąsiad dodano: 2021-05-06 23:21:17

A może podpalacz wrócił ...rozpałki mu zostało .
Napisał: Obywatel dodano: 2021-05-07 12:22:35

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.