Pożar w bloku, 1 osoba nie żyje

aktualizacja: 2021-05-10 10:12:23     nr wiadomości: 45611     przeczytano: 12506     Ilość komentarzy komentarze: 0

10 maja br. kilka minut przed godz. 6.00 w budynku wielorodzinnym na osiedlu Broniewskiego w Grajewie doszło do pożaru. Jedna osoba, 65-letnia kobieta, nie żyje. 

Jak poinformował nas mł. bryg. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie - po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zauważyli dym wydobywający się przez okno z mieszkania zlokalizowanego na parterze. Dwie roty w aparatach ochrony dróg oddechowych weszły do środka. W pierwszej kolejności ewakuowano mężczyznę (był przytomny, w stanie ogólnym dobrym, mocno zestresowany), osobę tę przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po ugaszeniu pożaru niestety strażacy znaleźli w łóżku zwęglone ludzkie zwłoki.

Po zakończeniu akcji gaśniczej przystąpiono do sprawdzenia wszystkich mieszkań w klatce schodowej.

- Inni lokatorzy nie potrzebowali pomocy, w ich mieszkaniach nie było też zadymienia - dodaje zastępca Komendanta.

Lokal, w którym poswtał pożar oraz przylegające pomieszczenia sprawdzono pod względem obecności substancji zagrażających życiu i zdrowiu. Mierniki nie wykazały odchyleń od normy. 

Miejsce zdarzenia przejęli funkcjonariusze policji. Pod nadzorem prokuratora prowadzone jest śledztwo.

 
  - fot. KP PSP Grajewo   - fot. KP PSP Grajewo
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.