Ruszył remont ul. Elewatorskiej

aktualizacja: 2021-02-25 15:18:57     nr wiadomości: 44970     przeczytano: 4234     Ilość komentarzy komentarze: 0

Uwaga. Rozpoczęła się przebudowa położonej na terenie miasta Grajewo drogi powiatowej - ul. Elewatorskiej.

Inwestycja prowadzona jest w systemie "zaprojektuj i wybuduj" - wykonawca sam przygotował dokumentację projektową, uzyskał niezbędne decyzje i dokonał potrzebnych zgłoszeń na realizację robót budowlanych. 

Drogowcy na długości blisko 700 m (od skrzywiania z ul. Przemysłową do fragmentu wykonanego  w 2010 r.), przebudują istniejącą kanalizację deszczową i uzupełnią brakującą; wykonają nową nawierzchnię jezdni o szerokości pasa ruchu 3,50 m; wybudują chodniki i ścieżkę rowerową na całej długości jezdni. Ulica zostanie oświetlona i oznakowana. W ramach zadania będą zrobione również skrzyżowania z ul. Przemysłową i Magazynową.

Inwestycję powiatową za blisko 3 mln 400 tys. zł realizuje konsorcjum grajewskich firm. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1 697 000 zł oraz wsparte kwotą 1 001 500 zł przez Miasto Grajewo. Wykonanie i oddanie drogi do użytku nastąpi najpóźniej do 16 czerwca br. 

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.