Tak powstawała Niepodległa

aktualizacja: 2021-05-05 17:21:46     nr wiadomości: 45571     przeczytano: 672     Ilość komentarzy komentarze: 0

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zwiedzania wystawy "Tak powstała Niepodległa" eksponowanej w sali konferencyjnej Biblioteki - Centrum Kultury w Szczuczynie.

Wystawa "Tak powstawała Niepodległa" poświęcona jest procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej. Jedenaście plansz składających się na wystawę prezentuje bardzo bogaty materiał historyczny, zarówno biorąc pod uwagę treść jak i fotografie. Nie brakuje też ciekawostek z różnych dziedzin, takich jak system edukacji, sport, architektura, inwestycje i rozwój, medycyna.

Wystawa będzie gościć u nas do końca czerwca br. Ekspozycja powstała z inicjatywy Biura Programu "Niepodległa", autorami plansz są dr Sebastian Adamkiewicz (muzealnik i adiunkt w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi) oraz Anna Bińkowska (Biuro Programu "Niepodległa"), zaś konsultantem historycznym dr hab. Paweł Grata, prof. UR.

Andrzej Kosmowski
Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.