Wieści z BCK

aktualizacja: 2021-04-19 08:43:15     nr wiadomości: 45410     przeczytano: 617     Ilość komentarzy komentarze: 0

W ostatnich dniach Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie otrzymała zestawy materiałów edukacyjnych z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Są to między innymi:

 

- dwie bardzo ciekawe wystawy opowiadające o Holokauście i Polakach ratujących Żydów w okresie drugiej wojny światowej

- teki edukacyjne na temat różnych okresów w historii Polski (z bogatymi materiałami historycznymi, kartami pracy i scenariuszami warsztatowymi)

- biografie wielkich polskich patriotów

- unikalne skany historycznych dokumentów

-  zróżnicowane tematycznie publikacje o wojskowości i walkach o niepodległość Polski oraz Ojcach Niepodległości

- zeszyty historyczne

- gry i puzzle edukacyjne, zestawy modelarskie, materiały plastyczne dla najmłodszych

- kopie historycznych grawertonów w formie przypinek

- unikalną publikację, na którą składają się film „Z wycieczki stowarzyszenia weteranów do Polski” w postaci płyty Blu-ray wraz z książką. W tekście, poza faktami z dziejów Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce (SWAP) i pochodzeniu filmu, znaleźć można także interesujące ciekawostki związane z samą wycieczką Polonusów do Polski. 

Serdecznie dziękujemy zespołom w/w instytucji za współpracę i przesłane materiały, które z pewnością ucieszą uczestników planowanych w BCK w Szczuczynie przyszłych zajęć i wydarzeń (oby stało się to jak najszybciej!) oraz naszych Czytelników i Użytkowników.

 

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.