11 listopada 2015 w Grajewie

aktualizacja: 2015-11-12 11:24:09     nr wiadomości: 26719     przeczytano: 6842     Ilość komentarzy komentarze: 16

11 listopada 2015 r. w Grajewie odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Prowadzony przez orkiestrę dętą OSP o godz. 10.15 pochód przeszedł do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, gdzie odbyła się uroczysta msza swięta w intencji Ojczyzny. Po zakończeniu mszy przedstawiciele władz powiatu, miasta i gminy, zakładów pracy, placówek oświatowych i innych organizacji złożyli kwiaty pod Krzyżem Solidarności, a następnie pod Pomnikiem Niepodległości. 

Okazjonalne przemówienie przygotował i wygłosił dyrektor Grajewskiej Izby Historycznej dr Tomasz Dudziński. Około godziny dwunastej uczestnicy obchodów przemaszerowali na plac przy Miejskim Domu Kultury.

W godzinach wieczornych w Miejskim Domu Kultury odbyła się prezentacja laureatów II Powiatowego Konkursu Poezji Patriotycznej "Tu nasze miejsce, to nasz kraj". Przybyli wysłuchali też koncertu Daniela Gałązki z zespołem. (za: grajewo.pl)

fot. grajewo.pl

 

 - fot. grajewo.pl   - fot. grajewo.pl   - fot. grajewo.pl   - fot. grajewo.pl   - fot. grajewo.pl   - fot. grajewo.pl

A gdzie podziali się posłowie "z Grajewa"? Brawo Panie Grochowski. Pan chociaż Posłem nie został to o Grajewie pamięta.
Napisał: $$$ dodano: 2015-11-12 15:32:47

a gdzie ty masz posła z grajewa? gwiazdowski z radziłowa - się nie rozerwie chyba; andruszkiewicz z białegostoku (jedynie pochodzi z grajewa, nie będzie lecial zeby kwiatek u ciebie na wiosce położyć); borawski - kadencja się skończyła, z resztą kiedy trwała też nie bywał na takich spotkaniach, zbyt zajęty człowiek (prezes jednej z większych firm w kraju), w dniu wolnym penie wolał z rodzina pobyć;
Napisał: grr dodano: 2015-11-12 16:37:25

Szkoda, że w mieście jest takie małe zainteresowanie patriotyzmem i historią, w innych miastach potrafią trafić do ludzi odpowiednio dobranym programem, a u nas zawsze to samo, "w starym kinie".
Napisał: Marian dodano: 2015-11-12 16:41:34

czaruś ^^ xD
Napisał: KarolciA dodano: 2015-11-12 17:15:13

Czemu wszyscy są tacy smutni? Wszak to Dzień Niepodległości. Na socjalistycznym 1 Maja było weselej.
Napisał: buba dodano: 2015-11-12 18:59:07

Zawsze zastanawiam się nad tym, że w uroczystościach nie uczestniczą byli burmistrzowie, radni, czy inni ludzie, którzy wcześniej spełniali ważne funkcje w mieście, czy gminie. W takich momentach widać z jakich pobudek tak naprawdę byli na tych stanowiskach. Z całą pewnością nie kierowali się " lokalnym patriotyzmem". Skończyły się korzyści, więc nie czują obowiązku uczestniczenia w lokalnych uroczystościach. Wniosek z tego taki, że większość "ważnych tego miasta" kandyduje wyłącznie z pobudek materialnych i innych korzyści, a nie dlatego, że chcą działać dla dobra miasta, jego mieszkańców, czy gminy. Jest to bardzo przykre zjawisko. Ilu z tych, co wczoraj nieśli kwiaty będzie szło w pochodzie po zakończeniu swojej kadencji ?
Napisał: Anna dodano: 2015-11-12 19:07:01

grr: zauważ że nie przypadkiem napisałem "z Grajewa" w cudzysłowie. Tak właśnie Grajewo wybierało, że nie ma Posła z Grajewa, chociaż była taka możliwość. A głosowali na człowieka z Mścich, Białegostoku, Łomży, Suwałk, a nie na swojego.
Napisał: $$$ dodano: 2015-11-13 03:41:04

$$$ przyznaję Ci rację w kwestii głosowania, ale ojciec Tadeusz nic nie mówił o głosowaniu na człowieka z Grajewa. Nawoływał natomiast do głosowania na "jedynie słuszną partię" no i cofnęliśmy się w czasie. Na pochodzie znaleźli się ci, którym "nakazano", przemówienie pierwszego sekretarza partii zamieniono na kazanie. Różnica jest taka, że za niesienie flagi była pochwała i czasem gratyfikacja a teraz kasę daje się na tacę.
Napisał: xyz dodano: 2015-11-13 08:48:27

Nie ma posła z Grajewa a Andruszkiewicz to co? I bardzo się cieszę, że chociaż mój kandydat się dostał. Potraficie tylko narzekać taka to niestety mentalność polska... Uważam, że obecny burmistrz prężnie działa i jestem zadowolony. Kto to tego nie widzi to jego problem...
Napisał: pawik dodano: 2015-11-13 10:06:28

Co zorganizował grajewski GIH tego dnia??? Święto Niepodległości jest sprawdzianem pracowitości dyrektora tej instytucji, moim zdaniem burmistrz powinien wezwać dyrektora na dywanik...
Napisał: Franciszek dodano: 2015-11-13 11:15:19

Wymagania na dyrektora GCK nie są wielkie, wystarczy magistra mieć. Składać grajewiacy i pracować dla miasta!
Napisał: j. dodano: 2015-11-13 16:33:10

pawik to ja się pytam Gdzie jest ten Twój Poseł z Grajewa??? Bo ja nie widzę go na żadnym zdjęciu. A Poseł z Grajewa w tak ważnym dniu powinien być u siebie, a nie w Warszawie. Więc Gratuluję Tobie pawik Posła który w Grajewie był przed wyborami. A to był pierwszy sprawdzian obecności. Andruszkiewicz go nie zdał.
Napisał: $$$ dodano: 2015-11-13 20:16:37

Wszystkie SSS mani i inne knąbrne człowieczki. Nie czepiajcie się tego biednego Tomasza bo on wystarczająco dla nas robi. Chcecie jego stanowiska bo jesteście głodni to idźcie do pana księdza z szacunkiem i on wam pracę załatwi. Burmistrz też nie salomon i nie naleje tego czego nie ma. U nas nie ma dobrych, historycznych no i pięknych opisów jak to mają w takim małym Szczuczynie. Robimy wystarczająco ale brak kropki nad i.
Napisał: Marta H. dodano: 2015-11-15 21:18:41

Marta H. jeżeli początek twojego komentarza a dokładnie "SSS mani" ma związek z moim nickiem $$$. To na początek polecam iść do szkoły nauczyć się czytać bo proszę zauważyć że w poprzednich moich komentarzach ani razu nie wspomniałem o Panu Tomaszu. Myślenie nie boli polecam chociaż czasem używać mózgu, gdzieś u ciebie również jest malutki ale jest. A co do reszty komentarza widocznie jest się czego czepiać, bo jak widać Szczuczyn potrafił zorganizować Dzień Niepodległości wkładając w niego wiele pracy i nie ukrywajmy pieniędzy również. A Grajewo niestety nie zrobiło za wiele. Coś tam w MDK było GIH jakoś wystawę zrobił której nikt nie oglądał i tyle. A takimi uroczystościami powinien się zająć GIH z pomocą MDK. A Pan Tomasz się nie popisał. Chcieć to móc. Miejmy nadzieję że Nowy Dyrektor GCK będzie potrafił zorganizować lepiej tak ważne uroczystości. I miejmy nadzieję ze nie będzie to ani dyrektor MDK, ani GIH.
Napisał: $$$ dodano: 2015-11-16 00:06:13

pobozne zyczenie sss, wszyscy wiedza ze w konkursach niekonieczie wygrywa najlepszy kandydat, sprawdzcie sklad komisji konkursowej, sekretarz i zastepca, powodzenia dla startujacych, buhahah
Napisał: docent dodano: 2015-11-17 07:57:17

Ludzie po co te spory odnośnie organizacji jak jest brak zainteresowania historią jako przykład podam wam że na filmy historyczne do kina jest ciężko uzbierać minimalną ilość widzów żeby kupić bilet.
Napisał: antoni dodano: 2015-11-18 21:39:00

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.