2,8 mln dofinansowania na LEDy

aktualizacja: 2019-05-14 09:29:43     nr wiadomości: 39200     przeczytano: 7739     Ilość komentarzy komentarze: 3

W Grajewie zostanie zmodernizowane oświetlenie uliczne.

13 maja br. w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku, Dariusz Latarowski, Burmistrz Grajewa podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji. Projekt polega na wymianie 1 766 szt. rtęciowych i sodowych opraw drogowych na oprawy LED. W ramach zadania zostanie także zamontowany inteligentny system zarządzania i sterowania oświetleniem ulicznym, umożliwiający redukcję mocy w godzinach nocnych.

- Projekt wymiany oświetlenia jest jednym z większych projektów realizowanych w mieście. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego możemy go zrealizować. Bez dotacji nie byłoby nas stać na taką inwestycję, wymiana oświetlenia odbywałaby się na małą skalę, np. pojedynczych ulic – mówi Dariusz Latarowski, Burmistrz Miasta Grajewo.

Obecnie w wielu miejscowościach infrastruktura oświetleniowa oparta jest na przestarzałej technologii wysokoprężnych lamp sodowych i rtęciowych, pobierających znaczne ilości energii elektrycznej, dających nieefektywne światło. Wymiana oświetlenia pozwoli na oszczędności zużycia energii sięgające prawie 70% a także przyniesie poprawę bezpieczeństwa w mieście, ograniczenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery i eliminację niepożądanych zjawisk np. "zanieczyszczenia światłem".

Zakończenie modernizacji oświetlenia planowane jest na ostatni kwartał 2020 r. Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 3,7 mln zł, dofinansowanie z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 2,8 mln zł.

 
e-Grajewo.pl
zobacz:
W gronie energooszczędnych
 
  - fot. Wrota Podlasia

Brawo Panie Darku
Napisał: Roki dodano: 2019-05-14 11:32:23

Oby było widać pieszych na pasach to jest najważniejsze. Ledy nie oznaczają że będzie bezpieczniej.
Napisał: Kierowca dodano: 2019-05-14 17:39:17

Szczuczyn już to wykonał też z dofinansowaniem
Napisał: Bb dodano: 2019-05-15 05:12:15

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.