SOR - nowy system kolejkowy

aktualizacja: 2018-11-25 11:16:56     nr wiadomości: 37833     przeczytano: 4958     Ilość komentarzy komentarze: 1

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym (USK) w Białymstoku rozpocznie się pilotaż kolejkowego systemu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR), który ma usprawnić obsługę pacjentów.

- Mamy biletomat kolejkowy na SOR, ale teraz ten system będzie znacznie rozbudowany – powiedziała rzeczniczka USK  i wyjaśniała, że numer nadany pacjentowi przy wejściu na SOR, będzie teraz numerem przypisanym do niego przez cały pobyt na SOR, "dotąd pacjent pobierając numer z automatu czekał z nim na rejestrację i na tym jego rola się kończyła" .

Wiceminister zdrowia  podczas wtorkowej wizyty w Białymstoku powiedział, że pacjent, który trafi  na szpitalny oddział ratunkowy otrzyma numer oraz chwilę później opaskę . - Dzięki temu pacjent będzie miał na bieżąco informację o przewidywanym czasie oczekiwania, co przełoży się na większy komfort oczekiwania i taką przejrzystą informację, na którą w takiej sytuacji najbardziej czeka.

Do końca marca ma się zakończyć program pilotażowy i wtedy projekt obejmie cały kraj.

 

Ręce opadają, rewelacja, SOR ma problem z ustawieniem kolejki pacjentów. Do tej pory pacjent pytał się kto ostatni w kolejce i cierpliwie czekał aż pacjent przed nim wejdzie. Teraz będzie wyświetlał się numerek na wyświetlaczu. Ciekawszą informacją dla pacjenta podatnika jest ile ten system kosztuje w 1 SOR i ile kosztuje jego roczne utrzymanie i konserwacja. O taką właśnie kwotę SOR będzie miał mniej na bardziej potrzebny sprzęt. Jakość i szybkość obsługi pozostanie jak do tej pory - "lekarz jest na oddziale szpitalnym i zaraz przyjdzie"!
Napisał: siostra dodano: 2018-11-25 21:39:32

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.