„Matematyka Pasją Technika”

aktualizacja: 2017-03-16 20:02:35     nr wiadomości: 31186     przeczytano: 4422     Ilość komentarzy komentarze: 0

W miniony piątek, 03 marca 2017 r.,  odbył się II etap konkursu matematycznego „Matematyka Pasją Technika” skierowanego do uczniów technikum. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Technicznych  w Suwałkach, natomiast patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Suwałki.
Do rywalizacji przystąpiło  42 uczniów   trzecich i czwartych klas techników z terenu całego województwa. Uczniowie Ci w grudniu 2016 r. przeszli pomyślnie I etap, zdobywając największą w swojej kategorii wiekowej liczbę punktów.
Uczestnicy otrzymali do rozwiązania zestaw  składający się z 10 zadań zamkniętych, w których za błędną odpowiedź odejmowano punkty, oraz 5 zadań otwartych.
W trakcie sprawdzania prac przez komisję, wszyscy uczestnicy wzięli udział w turnieju planszowej gry QUARTO.
Po zakończeniu rywalizacji  odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom – zdobywcom pierwszych pięciu miejsc w obu kategoriach.
Naszą szkołę reprezentowali Dariusz Szpakowski z kl. IV D oraz Arkadiusz Świderski z kl. III D.
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Arkadiusz Świderski zajął IV miejsce w kategorii klas trzecich! Zwycięzcy serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Pozostałych uczniów szczerze zachęcam do udziału w konkursach matematycznych. - Agnieszka Charmułowicz

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.