„Mazowsze” szuka talentów

aktualizacja: 2019-08-06 20:28:38     nr wiadomości: 39877     przeczytano: 3094     Ilość komentarzy komentarze: 0

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku oraz Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” zapraszają utalentowane wokalnie osoby do wzięcia udziału w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. 

Regulamin konkursu przewiduje cztery kategorie wiekowe: 9 -14 lat, 15 -19 lat, 20-25 lat oraz 26+.

Uczestnicy powinni przygotować dwa utwory z repertuaru Zespołu. Podczas  występu konkursowego uczestnik wykona tylko jeden z przygotowanych utworów (kompozycja zostanie wybrana przez jury spośród przygotowanych). Jeśli komisja konkursowa uzna za stosowne, uczestnik może zostać poproszony o zaprezentowanie drugiego utworu.

 

Pierwszy etap przesłuchań konkursowych odbędzie się w 16 ośrodkach regionalnych – instytucjach partnerskich w całej Polsce. Uczestników z województwa podlaskiego zapraszamy 3 października do Spodków WOAK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 września. Drugi etap konkursu wraz z Koncertem Galowym odbędzie się 23-26 października 2019 r. w siedzibie w Otrębusach pod Warszawą.

I Etap przesłuchań odbędzie się w 16 lokalnych instytucjach partnerskich w całej Polsce. Zwycięzcy rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną zaproszeni do udziału w II Etapie, który odbędzie się w siedzibie Zespołu „Mazowsze” w Otrębusach. Laureaci Konkursu wystąpią podczas Koncertu Galowego wraz z chórem, orkiestrą i baletem PZLPiT „Mazowsze” .

 

Zwycięzcy zostaną uhonorowani nagrodami pieniężnymi (I nagroda – 6 000 zł, II - 4 000 zł oraz III – 2 000 zł). W regulaminie przewidziano także dodatkowe wyróżnienia i nagrody pozaregulaminowe.

 

Zgłoszenia (wraz ze zgodą i oświadczeniem RODO) należy wysyłać do 16 września, mailowo na adres konkurs.jopek@woak.bialystok.pl lub pocztą na adres: WOAK w Białymstoku, ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok z dopiskiem „Konkurs im. Jopka”.

 

Regulamin oraz szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.mazowsze.waw.pl

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.