„Mistrz Origami" z SP 4

aktualizacja: 2017-03-11 10:48:11     nr wiadomości: 31115     przeczytano: 3841     Ilość komentarzy komentarze: 0

4 marca w Szkole Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku odbyło się XV Święto Origami, połączone z rozstrzygnięciem konkursu na Mistrza Origami. W tym roku do konkursu zgłoszono 500 prac.

Podczas ceremonii podsumowującej X Regionalny Konkurs „Mistrz Origami” w gronie laureatów znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie Julita Łukowska z klasy III e. 

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: Wojewoda Podlaski, Ambasada Japonii w Polsce, Podlaski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Podczas imprezy można było wziąć udział w warsztatach sztuki origami, prowadzonych przez członków Białostockiego Klubu Polskiego Centrum Origami.

Było można również skosztować japońskich herbat czy nauczyć się pisać swoje imię w języku japońskim. Spotkanie z kulturą japońską prowadzone było przez lektorów Szkoły Języka Japońskiego „AKARI” w Białymstoku.

Tegoroczną edycję już po raz kolejny zorganizowała Szkoła Podstawowa Nr 47 oraz Białostocki Klub Polskiego Centrum Origami.


fot. SP 4 Grajewo

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.