Antykryzysowa Tarcza Branżowa

aktualizacja: 2020-10-27 17:01:08     nr wiadomości: 43828     przeczytano: 1877     Ilość komentarzy komentarze: 1

Branże gastronomiczna, rozrywkowa, fitness i sprzedaży detalicznej otrzymają dalsze wsparcie w walce z kryzysem wywołanym pandemią. Przedsiębiorcy z tych branż będą mogli liczyć m.in. na zwolnienie z ZUS-u i świadczenia postojowe za listopad, a także dotacje w wysokości 5 tys. zł.

Na ten cel ministrowie chcą przeznaczyć ponad 1,8 mld zł. To jednak nie koniec, bo rząd premiera Mateusza Morawieckiego pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, które mają uratować polskie przedsiębiorstwa i miejsca pracy. 

Tarcza Branżowa – na czym polega i jakie są warunki?

W ramach Tarczy Branżowej przedsiębiorcy mogą liczyć na dobrze znane instrumenty wsparcia. Wśród nich znajdują się:

  • zwolnienie ze składek ZUS (za listopad)

- w przypadku uzyskania przychodu w XI niższego o 40% rok do roku;

  • świadczenie postojowe (za listopad)

- w przypadku uzyskania przychodu w X lub XI niższego o 40% rok do roku;

  • mała dotacja w wysokości 5 tys. zł

- w przypadku uzyskania przychodu w X lub XI niższego o 40% rok do roku;

bullshit Wśród nowych przepisów znalazł się np. zapis: “Naruszenie przez przedsiębiorcę ograniczeń, nakazów i zakazów w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej ustanowionych w związku z wystąpieniem stanu epidemii /…/ stanowi podstawę odmowy udzielenia pomocy publicznej, w szczególności wsparcia finansowego udzielanego na podstawie art. 2a ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19″. W praktyce oznacza to, jak na Facebooku napisał poseł Stanisław Tyszka, że “przedsiębiorcy, którzy naruszą obostrzenia epidemiczne, nie będą mogli korzystać z pomocy publicznej. Wystarczy, żeby np. przedsiębiorca sprzedał towar podczas “godzin dla seniorów” osobie poniżej 60. roku życia i dostał za to mandat, a nie będzie mógł liczyć na osłony finansowe ze strony państwa”.
Napisał: ol dodano: 2020-10-27 17:56:34

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.