Bezpieczeństwo nad wodą

aktualizacja: 2019-08-29 11:55:58     nr wiadomości: 40053     przeczytano: 2599     Ilość komentarzy komentarze: 0

Kolejny w tym roku cykl spotkań z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przeprowadzili w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie wspólnie z policjantami.

 

Ogółem przeprowadzono 4 spotkania na Plaży Miejskiej w Rajgrodzie oraz w Ośrodku Wypoczynkowym. Pogadanka na temat bezpiecznego korzystania z kąpielisk i zasad udzielania pierwszej pomocy skierowana była do uczestników fundacji Warszawska Akademia Siatkówki, Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Mikro Ełk” oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wilanowia” z Warszawy. Cennych rad funkcjonariuszy na temat bezpieczeństwa wysłuchało 93 podopiecznych i 12 opiekunów.

Poza pogadanką na temat bezpieczeństwa nad wodą strażacy zaprezentowali wczasowiczom sprzęt służący do ratowania osób tonących oraz praktyczne zasady jego użycia w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Duży nacisk położono na konieczność bezwzględnego używania kamizelek ratunkowych podczas korzystania ze sprzętu pływającego. Następne takie spotkanie na Plaży Miejskiej w Rajgrodzie zaplanowane jest na najbliższą niedzielę 1 września 2019 roku. -  st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

FOT.: kP PSP w Grajewie

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.