Sobota, Lipiec 24, 2021

Wiadomości

Brawo kierowcy!

Brawo kierowcy!

Ulice i chodniki pokrył biały puch, chociaż kalendarzowa zima rozpocznie się 22 grudnia. Kierowcy muszą się przystosować do nowych warunków, nawet na czarnej jezdni może utworzyć się warstwa lodu i nietrudno o kolizję czy wypadek.

- Zimowa aura niekoniecznie oznacza więcej zdarzeń drogowych. Kiedy pada śnieg, albo jest ślisko, kierowcy zazwyczaj jeżdżą wolniej i są ostrożniejsi. W miniony weekend policjanci odnotowali tylko trzy kolizje. Ich przyczyną było niedostosowanie prędkości pojazdów do warunków drogowych – poinformował e-Grajewo.pl oficer prasowy KPP w Grajewie W. Dembiński.
 

Większość kierowców  zdecydowała się już na założenie opon zimowych, znaleźli się jednak ci bardziej opieszali. Mimo prognoz pogody, to ich właśnie zaskoczyła zima. Policjanci podkreślają, że opony zimowe to podstawowy wymóg bezpieczeństwa, zapewniają one przyczepność podczas jazdy po śniegu, błocie pośniegowym czy wodzie i tylko one sprawdzą się w niskich temperaturach. Stawka, o którą kierowca walczy podczas jazdy w trudnych warunkach drogowych, jest zbyt wysoka, żeby podejmować ryzyko. Pamiętajcie Państwo o tym!


 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.